03:46 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)
  60

  Anksčiau Lenkijos vyriausybės vadovas papriekaištavo ES šalims dėl to, kad jos, remdamos dujotiekį, finansuoja "Rusijos gynybą"

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis užsiima "primityvia propaganda", eilinį kartą žodžiu puldamas "Nord Stream-2" projektą. Tokią nuomonę išreiškė Rusijos Federacijos Tarybos narys Aleksejus Puškovas savo Twitter paskyroje.

  Anksčiau Lenkijos vyriausybės vadovas interviu "The Financial Times" pareiškė, kad dalyvaudamos projekto įgyvendinime ES šalys remia "Rusijos gynybą ir Rusijos ginklus europiniais pinigais".

  "Manau, jog jis žino, kad Rusija perginklavo savo kariuomenę ir be "Nord Stream-2". Bet Varšuva neturi svarių argumentų prieš projektą. Viena nesąmonė", — rašė Rusijos senatorius.

  Spalio pabaigoje Danija tapo paskutine šalimi, suteikusia leidimą nutiesti dujotiekį Baltijos jūroje. Anksčiau projektą patvirtino Vokietija, Suomija ir Švedija.

  Kelios šalys nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Tarp jų yra Ukraina, kuri baiminasi, kad užbaigusi statybas, Rusija atsisakys dujų tranzito per jos teritoriją ir pinigai nebeteks į biudžetą.

  Taip pat projektą griežtai kritikuoja JAV, kurios tikisi parduoti brangias savo dujas Europos šalims, ir kai kurios ES valstybės narės, kurias ekspertai vadina "JAV palydovėmis" Europoje. Tai yra Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politizuotu.

  Rusija ne kartą ragino nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Pasak Vladimiro Putino, Maskva projektą traktuoja tik kaip ekonominį.

  Politologas, Sibiro vadybos instituto Politikos ir tarptautinių ryšių fakulteto dekanas Sergejus Kozlovas pareiškė, kad Rusijos dujotiekio dujos yra išsigelbėjimas Europai. Jo manymu, JAV turėtų pripažinti, kad joms nepavyko sustabdyti dujotiekio tiesimo.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekių, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Bendra projekto kaina yra 9,5 milijardo eurų.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)

  Dar šia tema

  Buvęs Austrijos ambasadorius įvertino "Nord Stream-2" naudą ES šalims
  Ekspertas: Danija buvo paskutiniu uždelsimu "Nord Stream-2" statybose
  Puškovas išjuokė Ukrainą dėl Estijos raginimo užkirsti kelią "Nord Stream-2"
  Ukraina įvardijo naują būdą užblokuoti "Nord Stream-2"
  Ekspertas priminė, kaip Danija įtikino Baltijos šalis paremti "Nord Stream" — video

  Svarbiausios temos