19:10 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Baltarusijos ambasadoriaus ir Klaipėdos uosto vadovybės derybų metu ne kartą buvo pabrėžiama, kad abi šalys yra suinteresuotos padidinti produktų perkrovimo apimtis

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Baltarusija ketina didinti naftos produktų perkrovimo apimtis per "Klaipėdos naftos" terminalą, tai aptarta Baltarusijos ambasadoriaus Lietuvoje Valerijaus Baranovskio vizito Klaipėdoje metu.

  Susitikime su VĮ "Klaipėdos jūrų uosto direkcija" vadovybe šalys aptarė esamą situaciją, susijusią su Baltarusijos krovinių perkrovimu Klaipėdos uoste, ilgalaikius uosto plėtros planus ir padidėjusį krovinių srautą, įskaitant ir iš Baltarusijos, rašo Baltarusijos ambasados Lietuvoje spaudos tarnyba.

  "Derybų su UAB "Klaipėdos nafta" vadovybe metu buvo aptartos dabartinės sąlygos ir perspektyvios Baltarusijos naftos produktų, perkraunamų per terminalą, apimčių didinimo kryptys", — rašoma ambasados pranešime.

  Taip pat derybose su Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos "Bega" vadovybe buvo aptartos perspektyvios Baltarusijos chemijos ir naftos chemijos pramonės produktų perkrovimo sritys.

  Šalys viena kitai tikino, kad yra labai suinteresuotos bendradarbiauti su Baltarusijos įmonėmis. Po derybų šalys pažymėjo aukštą esamo bendradarbiavimo su Baltarusijos įmonėmis lygį, suinteresuotumą išlaikyti ir didinti perkrautų krovinių kiekį.

  Spalio mėnesį interviu "BBC" Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė pasirengimą Baltarusijai pateikti "alternatyvius maršrutus" naftos importui per Klaipėdos uostą.

  "Mes turime pabandyti padėti jiems [Baltarusijai — Sputnik] išsaugoti bent šiek tiek nepriklausomumo, pavyzdžiui, sukuriant alternatyvius kanalus naftos importui per (mūsų Klaipėdos) uostą, kadangi šiuo metu jie visiškai priklausomi nuo Rusijos vamzdyno. Jie ieško alternatyvų. Ir Lietuva yra čia", — tada sakė Nausėda.

  Spalio pradžioje "Klaipėdos nafta" pratęsė bendradarbiavimą su bendrove "BNK (UK) Limited", kuri priklauso bendrovei "Belaruskaja neftenaja kampanija".

  Preliminariais "BNK" skaičiavimais, šiemet per Lietuvą bus pristatyta 1,4 milijono tonų naftos produktų. Tikimasi, kad 2020 metais tiekimas per Latviją ir Estiją sumažės, o per Lietuvą, atvirkščiai, augs.

  "BNK" paaiškino, kad toks sprendimas susijęs su Baltijos uostų tarifų politika. "BNK" skaičiavimais, per Lietuvą bus gabenami du milijonai tonų naftos produktų, o per kaimyninių Latvijos ir Estijos uostus — keturi milijonai tonų.

  Klaipėda – Lietuvos jūros vartai
  © Sputnik /
  Klaipėda – Lietuvos jūros vartai

  Dar šia tema

  Padėsime nafta ir dujomis: kaip Lietuva įkalbinėjo Minską ginčytis su Rusija
  Ekspertas: Lietuva visomis jėgomis stengiasi Baltarusiją paversti "lojalia kaimyne"
  Lukašenka teigė, kad Rusija yra ideologija, kurios neįmanoma iš jo "išmesti"
  Baltarusija susimąstė dėl naftos tiekimo per Baltijos valstybių uostus
  Tegai:
  ekonomika, naftos produktai, Klaipėdos uostas, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos