01:54 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)
  50

  Prezidento vyriausiojo patarėjo Jaroslavo Neverovičiaus manymu, greitas pasitraukimas iš BRELL užtikrins Lietuvos "energetinį saugumą"

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Vilnius ieško būdų, kaip paspartinti savo pasitraukimą iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) ir kuo greičiau prisijungti prie Europos energijos tinklų. Apie tai kalbėjo Lietuvos prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius, praneša "TASS".

  Pasak jo, šią savaitę prezidento tarnybos surengs susitikimą su atsakingų institucijų ir įmonių atstovais, kad aptartų proceso paspartinimo galimybes.

  Neverovičius pažymėjo, kad greitas atsijungimas nuo BRELL užtikrins Lietuvos "energetinį saugumą" ir užkirs kelią tokios elektros energijos patekimui į Lietuvos sistemą.

  Lietuva, Latvija ir Estija planuoja palikti BRELL energijos žiedą iki 2025 metų. Anot Baltijos šalių valdžių, tai leis užtikrinti "energetinę nepriklausomybę" nuo Rusijos ir prisijungti prie žemyninės Europos tinklų. Tikimasi, kad tai bus padaryta per dvi elektros jungtis — jau pastatytą "LitPol Link" ir tiesiamą kabelį jūroje "Harmony Link".

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad atsijungimas nuo BRELL neturės jokios ekonominės naudos Baltijos valstybėms, atvirkščiai — gerokai padidins tarifus paprastiems vartotojams.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)

  Dar šia tema

  Vilnius pakvietė Japonijos investuotojus dalyvauti Lietuvai pasitraukiant iš BRELL
  Nausėda deda viltis į Japonijos patirtį BRELL ir "Rail Baltica" srityse
  Ekspertas: Lietuva kitame pasaulio krašte ieško pagalbos dėl pasitraukimo iš BRELL
  Tegai:
  Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, Rusija, BRELL, Lietuva

  Svarbiausios temos