03:26 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Nauji gamtinių dujų tiekimo metai prasidėjo visai neseniai, tačiau Lietuva jau yra gavusi kelis dujų krovinius iš Rusijos

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko tanklaivis "Coral Fungia" su nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Vysocko, kur yra Rusijos "Novatek" gamykla.

  Kaip praneša portalas "Marinetraffic.com", antradienio naktį į Klaipėdos uostą įplaukė SGD gabenantis laivas. Šiuo metu tanklaivis stovi šalia SGD terminalo.

  Įprastai iš Vysocko atvežami nedideli SGD kiekiai — iki dešimties tūkstančių kubinių metrų. Pagal operatorių bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką šį kartą į Klaipėdos terminalą buvo pristatyta 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų.

  Dujotiekio Nord Stream-2 statyba
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Nuo naujų gamtinių dujų tiekimo metų pradžios Lietuva jau gavo kelis krovinius su rusiškomis SGD.

  Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Estijos koncernui "Eesti Energia" buvo pristatyta vienkartinė kuro partija. Tikimasi, kad kitas vartotojas bus Estijos energetikos kompanija "Elenger", kurios kuro partija turėtų atvykti lapkričio mėnesį.

  SGD krovinys į Lietuvą daugiausia atkeliauja iš Norvegijos ir Rusijos. Vietos valdžia taip pat skelbia apie JAV siuntas ir Amerikos SGD reklamą Europos rinkai, tačiau Vilnius negauna jokių siuntų iš užsienio.

  Tariamai siekdama atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolijos, 2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Tačiau išlaikyti dujų laikymo indą yra brangu. "Klaipėdos nafta" už nuomą kasmet moka 60 mln. eurų.

  Lapkričio pradžioje KN nusprendė ne vėliau kaip iki 2024 metų gruodžio 31 dienos įsigyti SGD terminalą Klaipėdoje ar kitą panašų plaukiojantį laivą. Preliminariai, pirkinys bus finansuojamas paskolomis ir kitomis priemonėmis.

  Dar šia tema

  Lietuvoje bus siekiama sumažinti SGD terminalo sąnaudas
  Pirmoji lapkritį SGD partija iš Rusijos pasiekė Lietuvą
  JAV tanklaivių nematyti: Lietuva gavo SGD krovinį iš Norvegijos
  Tegai:
  Lietuva, SGD, Rusija

  Svarbiausios temos