01:23 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (284)

  Helsinkio pozicija branduolinės energetikos klausimais visada buvo konstruktyvi, mano branduolinės energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Suomija turi tam tikrą teisę bent reikalauti konsultacijų surengimo su Baltarusija dėl atominės elektrinės, interviu Sputnik Lietuva pasakė branduolinės energetikos ekspertas, mokslinių tyrimų ir pilietinių iniciatyvų plėtros fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas.

  Anksčiau Sputnik Baltarusija parašė, jog pirmadienį Minske Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto pareiškė, kad Suomija inicijavo trišales konsultacijas, kuriose dalyvaus Baltarusijos ir Lietuvos ekspertai ekologai, dėl Baltarusijos atominės elektrinės (AE) statybos.

  Suomijos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad jie žino Lietuvos susirūpinimą šiuo klausimu. Jis pareiškė, kad derybos leis atverti kelią išplėstiniam bendradarbiavimui ir ES ir Baltarusijos susitarimo dėl partnerystės prioritetų sudarymui.

  Branduolinės energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas pažymėjo, kad Suomijos pozicija dėl branduolinės energetikos naudojimo visada buvo konstruktyvi, todėl jos sprendimas gali būti tik sveikintinas.

  "Šalis niekada neatsisakė branduolinės energijos. Ji bendradarbiavo su Tarybų Sąjunga, paskui ir su Rusija, ir su Vakarų reaktorių tiekėjais, be to, tiek su amerikietiškais, tiek su europietiškais. Mano požiūriu, tai galima tik pasveikinti, nes Suomija turi adekvatų požiūrį į branduolinės energetikos ateitį, statydama atomines elektrines tiek savo teritorijoje, tiek visame regione. Suomija turi tam tikrą teisę reikalauti konsultacijų su Baltarusija dėl atominės elektrinės", — pareiškė ekspertas.

  Anpilogovas neatmeta teigiamo šio susitikimo rezultato. Jis taip pat išreiškė viltį, kad konsultacijos nebus panaudotos kaip politinės įtakos priemonė iš Baltijos šalių pusės.

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 km nuo Vilniaus. Ją sudarys du VVER-1200 galios blokai, kurių bendra elektrinė galia sieks iki 2400 megavatų. Generalinis rangovas yra Rusijos valstybinės korporacijos "Rosatom" inžinerijos padalinys. Planuojama, kad elektrinės pirmasis reaktorius bus paleistas 2020 metų sausį.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (284)

  Dar šia tema

  Konservatoriai apsidžiaugė, kad Astravo AE gali tapti "visos Europos rūpesčiu"
  Pirmajame Astravo AE bloke vykdomos pasiruošimo paleidimui operacijos
  Ekspertas: Lietuva gali atsisakyti Astravo AE kritikos dėl Baltarusijos krovinių
  Nausėda pasiskundė Kanados generalinei gubernatorei dėl Astravo AE
  Amžinos temos: Nausėda ir Duda aptarė sankcijas Rusijai ir Astravo AE
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Suomija

  Svarbiausios temos