02:27 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (278)

  Šiandien visose atominėse elektrinėse yra aukštas saugos lygis. Ryga neturi informacijos, kad Astrave statomas objektas kelia grėsmę, mano Latvijos prekybininkų asociacijos vadovas Henrikas Danusevičius

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Latvija neketina remti Lietuvos energijos uždraudimo iš Baltarusijos atominės elektrinės (AE) klausimu. Apie tai pareiškė Latvijos prekybininkų asociacijos prezidentas Henrikas Danusevičius.

  Anot jo, šiandien visose atominėse elektrinėse laikomasi labai aukšto saugos lygio. Be to, Ryga neturi informacijos, kuri patvirtintų, kad statoma Baltarusijos AE gali kelti kokią nors grėsmę.

  Danusevičiaus teigimu, klausimas gali kilti dėl seisminio stabilumo, kaip buvo Japonijoje, tačiau Baltijos šalys yra tokioje zonoje, kur seisminiai veiksniai negali paveikti elektrinės.

  "Latvijos pozicija yra tokia: mums svarbi elektra ir jos kaina, todėl mes nematome poreikio blokuoti pirkimus iš Baltarusijos vien todėl, kad Lietuva mano, jog Baltarusijos AE statoma per arti jos teritorijos", — cituoja Danusevičiaus žodžius Sputnik Latvija su nuoroda į jo interviu YouTube kanalui "Peršij Kozackij".

  Jis pabrėžė, kad Latvija pirks elektrą atviroje Rusijos biržoje, nekreipdama dėmesio į jos kilmę.

  Latvijos vyriausybė mano, kad Vilniaus ketinimas nutraukti elektros energijos pirkimą Baltarusijoje po AE paleidimo sukuria energijos deficito riziką kitoms Baltijos šalims. Todėl Latvijos vyriausybė nusprendė perkelti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis prie savo šalies sienų.

  Šiuo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekybos sutartys leidžia prekiauti su Rusijos Federacija tik per Lietuvą, nors tiekimas techniškai įmanomas tiek per Latviją, tiek per Estiją.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo miesto Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Tikimasi, kad pirmasis energetinis blokas bus paleistas šių metų pabaigoje, o antrasis — 2020 metais.

  Lietuva aštriai kritikuoja projektą pareikšdama, kad jis kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui. Vilnius nepatenkintas vietos pasirinkimu ir tuo, kad statyba vykdoma padedant Rusijos įmonei "Rosatom".

  Lietuvos valdžia reguliariai ragina kitas šalis boikotuoti projektą ir tarptautiniuose susitikimuose kelia elektrinės "nesaugumo" temą.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, ir nurodė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (278)

  Dar šia tema

  Pirmajame Astravo AE bloke vykdomos pasiruošimo paleidimui operacijos
  Amžinos temos: Nausėda ir Duda aptarė sankcijas Rusijai ir Astravo AE
  Baltarusijos ir Lietuvos ekologai susitiks Suomijoje aptarti Baltarusijos AE
  Ekspertas: Lietuva gali atsisakyti Astravo AE kritikos dėl Baltarusijos krovinių
  Tegai:
  Baltarusija, Latvija, Lietuva, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos