20:44 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (275)

  Net teoriškai Kanadai negali kelti grėsmės Baltarusijos atominė elektrinė, statoma netoli Astravo, mano ekonomistas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasiskundė Kanados generalinei gubernatorei Julie Payette "grėsme", neva kylančia iš Baltarusijos atominės elektrinės (AE). Kanados politikė pamirš apie Nausėdos skundą iškart išvykusi iš šalies, interviu Spunik Lietuva pasakė ekonomistas Aleksandras Nosovičius.

  Susitikimo su Kanados generaline gubernatore metu Lietuvos vadovas išreiškė pasitikėjimą, kad Torontas iškels branduolinės saugos klausimą tarptautinėje arenoje.

  Lietuvos prezidentas taip pat iškėlė šalių bendradarbiavimo plėtros klausimą. Nausėda paragino Kanados verslą atkreipti dėmesį į palankias sąlygas plėtrai Lietuvoje.

  Ekonomistas Aleksandras Nosovičius abejoja, kad Kanados generalinė gubernatorė įsidėmės Nausėdos skundą dėl atominės elektrinės.

  "Skundo objektas buvo pasirinktas snaiperiškai tiksliai, nes iš visų G7 šalių Kanada yra labiausiai antirusiška šalis. <...> Taigi, jei kas nors iš didžiųjų Vakarų šalių ir gali suprasti Lietuvą, tai yra Kanada. <...> Kitas dalykas, aš abejoju, kad Kanados generalinė gubernatorė prisimins šią Baltarusijos AE. Įtariu, kad ji pamirš apie ją iškart po susitikimo su Lietuvos vadovu, nes ši atominė elektrinė net teoriškai negali kelti grėsmės Kanadai", — pareiškė ekspertas.

  Kalbėdamas apie Lietuvos patrauklumą verslui, Nosovičius pažymėjo, kad jei taip būtų, Nausėdai nereikėtų užsienio partneriams priminti apie investavimo galimybę.

  "Praktika rodo, kad užsienio verslas nelabai krypsta į Lietuvą. Pati Lietuvos valdžia gali kiek nori piešti patrauklumo investicijoms reitingus, tačiau galų gale mes matome priešingą procesą — net nuosavas Lietuvos verslas traukiasi iš Lietuvos", — pasakė jis.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo miesto Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Tikimasi, kad pirmasis energetinis blokas bus paleistas šių metų pabaigoje, o antrasis — 2020 metais.

  Lietuva aštriai kritikuoja projektą pareikšdama, kad jis kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui. Vilnius nepatenkintas vietos pasirinkimu ir tuo, kad statyba vykdoma padedant Rusijos įmonei "Rosatom".

  Lietuvos valdžia reguliariai ragina kitas šalis boikotuoti projektą ir tarptautiniuose susitikimuose kelia elektrinės "nesaugumo" temą.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, ir nurodė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (275)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva gali atsisakyti Astravo AE kritikos dėl Baltarusijos krovinių
  Ekspertas: "mini AE" Estijoje gali sukelti dviprasmišką reakciją Lietuvoje
  Pirmajame Astravo AE bloke vykdomos pasiruošimo paleidimui operacijos
  Amžinos temos: Nausėda ir Duda aptarė sankcijas Rusijai ir Astravo AE
  Baltarusijos ir Lietuvos ekologai susitiks Suomijoje aptarti Baltarusijos AE
  Ekspertas: Suomija turi teisę reikalauti konsultacijų dėl Baltarusijos AE
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Kanada, Lietuva

  Svarbiausios temos