20:35 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (51)

  Lietuvos susisiekimo ministerija pareiškė, kad šalis labiausiai pažengusi įgyvendinant Europos geležinkelio projektą

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Europos Parlamento narių suburtai projekto "Rail Baltica" draugų grupei ("Friends of "Rail Baltica") Strasbūre pristatyta šio projekto įgyvendinimo pažanga. Tarp Baltijos šalių Lietuva yra labiausiai pažengusi įgyvendinant šį projektą, praneša Lietuvos susisiekimo ministerija.

  Helsinkis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Фомичев

  "Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu Lietuva sėkmingai įgyvendina tarptautinius transporto projektus. Esame lyderiai Baltijos šalyse įgyvendinant projektą "Rail Baltica". Europinė geležinkelio linija jau siekia Kauną ir tiesiama toliau iki Kauno intermodalinio terminalo. Jau kitais metais ji sujungs šį terminalą su  Europos pagrindiniu geležinkelių tinklu. Artimiausias mūsų tikslas — įdarbinti sukurtą infrastruktūrą ir suformuoti transporto srautus "Rail Baltica" linijai", — sakė susisiekimo viceministras Gytis Mažeika.

  Tikimasi, kad terminalo sujungimas prie geležinkelių stočių sukurs reikiamą logistikos ir transporto grandinę bei užtikrins papildomus krovinių gabenimo į Lenkiją pajėgumus, padidins Lietuvos transporto sektoriaus patrauklumą Azijos–Europos krovinių koridoriuje, pridūrė viceministras.

  Ministerija mano, kad "Rail Baltica" sudarys naujas veiklos kryptis ir galimybę plėstis geležinkelio transporto ir logistikos rinkos dalyvių veiklos apimčiai.

  "Rail Baltica" projektas

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, kovo mėnesį bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės "RB Rail" valdybos narys Kasparas Rokenas pareiškė, kad "Rail Baltica" yra ne karinis projektas, o iniciatyva "pagerinti infrastruktūrą". Po to balandžio pradžioje Masiulis pareiškė, kad "Rail Baltica" yra "vienas iš prioritetinių objektų užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą ir karių mobilumą regione".

  Маршрут Rail Baltica
  © Photo : Rail Baltica
  Rail Baltica maršrutas
  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (51)

  Dar šia tema

  Užsienio šalių delegacija susipažįsta su "Rail Baltica" projekto įgyvendinimu Lietuvoje
  "Lietuvos geležinkeliai" atnaujina radijo ryšio sistemą
  Suomija nusprendė pristabdyti dalyvavimą "Rail Baltica" projekte
  Tegai:
  Lietuva, Rail Baltica, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos