17:38 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Abiejų šalių energetikos ministerijų vadovai susitarė artimiausiomis dienomis sustiprinti darbą dvišaliu formatu

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Rusijos ir Ukrainos delegacijos Vienoje derėjosi dėl tranzito, pranešė Rusijos energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Derybose dalyvavo Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas, Ukrainos energetikos ir aplinkos apsaugos ministras Oleksijus Orželis, "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris, taip pat "Naftogaz" vadovybė ir Ukrainos dujų perdavimo sistemos operatorius.

  Dujų konsultacijų šalys susitarė artimiausiomis dienomis intensyvinti dvišalį darbą.

  Naftogaz
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  "Vyko dalinimasis pasiūlymais sprendžiant problemas, su kuriomis susiduria šalys, buvo susitarta sustiprinti bendrą darbą dvišaliu formatu artimiausiomis dienomis", — sakoma Energetikos ministerijos pranešime.

  Dabartinės Rusijos ir Ukrainos dujų tranzito ir tiekimo sutartys baigs galioti šių metų pabaigoje. Rusijos Federacija, Ukraina ir Europos Komisija rengia konsultacijas dėl dujų tranzito po 2019 metų spalio mėnesio. Vykusių paskutinių trišalių konsultacijų su EK metu Rusijos pusė pateikė poziciją dėl tranzito klausimo paketo sprendimo poreikio — kartu su bylinėjimusi ir dujų tiekimu Ukrainai, tačiau šia linkme nebuvo padaryta jokios pažangos.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" kaltina Vokietiją Ukrainos "ekonominiu užsisklendimu"
  Ekspertas įvertino Rusijos ir Ukrainos dialogą dėl dujų tranzito
  Tegai:
  dujų tranzitas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos