13:29 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pranešė, kad Vladimiras Putinas atidarys dujotiekį kartu su Erdoganu

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. "Turkijos srauto" (angl. "Turkish Stream") dujotiekis bus atidarytas sausio 8 dieną, pareiškė Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas.

  "Startuos dar vienas dujotiekis, "Turkish Stream" — sausio 8 dieną Stambule", — sakė jis TANAP dujotiekio atidarymo ceremonijos Edirnės provincijos šalies šiaurės vakaruose metu. Ceremoniją transliavo NTV.

  Tuo tarpu Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pranešė, kad Vladimiras Putinas atidarys dujotiekį kartu su Erdoganu. Abu prezidentai patvirtino šį ketinimą neseniai vykusio pokalbio telefonu metu, pridūrė Rusijos prezidento atstovas.

  Praėjusią savaitę pranešta, kad dujotiekio vamzdžių klojimo darbai eina į pabaigą. "Gazprom" jau užpildė abi linijas dujomis per visą ilgį nuo pakrantės įrenginių netoli Anapos iki surinkimo punkto Kiyikey rajone Turkijos pakrantėje.

  Dvi 15,75 milijardo kubinių metrų pajėgumų "Turkish Stream" dujotiekio linijos nutiestos Juodosios jūros dugnu. Pirmasis skirtas Rusijos dujų tiekimui Turkijos vartotojams, antrasis — dujų tiekimui į Pietų ir Pietryčių Europos šalis.

  Dujos iš Turkijos į Europą pateks vamzdynu, kuris dabar statomas Serbijoje nuo sienos su Bulgarija iki Vengrijos. Tai yra 402 kilometrų ilgio šaka, kurios pralaidumas — 12,87 milijardo kubinių metrų dujotiekio pradžioje ir apie 10 milijardų pabaigoje. Pagrindinė klientė yra bendrovė "Gastrans". Viena iš sudėtingiausių atkarpų eina po Dunojaus upės Smederevo miesto srityje, 50 km į pietryčius nuo Belgrado.

  Dar šia tema

  Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
  JAV energetikos ministerija paaiškino, kodėl jos prieštarauja "Nord Stream-2"
  Buvęs ministras: Kijevas mano, kad ukrainiečiai — kvailiai
  Tegai:
  Redžepas Tajipas Erdoganas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos