15:26 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėta, dokumentas buvo šiek tiek pakoreguotas, tačiau pagrindiniai susitarimai, įskaitant mokėjimo ir techninės priežiūros klausimus, liko nepakitę

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Bendrovės "Transneft" ir "Ukrtransnafta" sudarė papildomą susitarimą pratęsti tranzitą per Ukrainą dešimčiai metų.

  Naujas dokumentas buvo pasirašytas Kroatijoje tarptautinėje konferencijoje "Energija XXI amžiuje" ir galios iki 2030 metų sausio 1 dienos.

  "Papildomo susitarimo sudarymas garantuoja saugų ir stabilų ilgalaikį Ukrainos naftos transportavimo sistemos veikimą ir sukuria pagrindą užpildyti bendrovės magistralinių naftotiekių sistemą naftos tranzitinėmis apimtimis Europos šalių link", — pranešama bendrovės "Ukrtransnafta" Facebook paskyroje.

  Papildomo susitarimo pasirašyme dalyvavo "Ukrtransnafta" generalinis direktorius Nikolajus Gavrilenka ir "Transneft" viceprezidentas Sergejus Andronovas.

  Pranešama, kad "Transneft" ir "Ukrtransnafta" atsižvelgė į pokyčius naftos transportavimo paslaugų rinkoje regione ir atnaujino keletą nuostatų. Tuo pat metu pagrindiniai bendradarbiavimo principai, tokie kaip apmokėjimo už paslaugas tvarka ir sąveikos mechanizmas dviejų operatorių techninių tarnybų lygmeniu, išliko nepakitę.

  "Ukrtransnafta" yra Ukrainos naftos transportavimo sistemos operatorė, 100% bendrovės akcijų priklauso nacionalinei akcinei kompanijai "Naftogaz Ukrainy". Iš viso sistemą sudaro 19 magistralinių naftotiekių, kurių bendras ilgis yra apie 4,7 tūkst. kilometrų. Metinis vamzdynų pralaidumas įleidimo angoje yra 114 milijonų tonų, o išleidimo angoje — 56,3 milijono tonų.

  Ukrainos bendrovės duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių Europos ir vidaus vartotojams ji siurbė 12,606 mln. tonų degalų. Tranzitui iš šios apimties atiteko didžioji dalis — 10,637 mln. tonų.

  Tegai:
  Ukraina, Rusija, nafta

  Svarbiausios temos