12:26 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  20 vienetų produkto pakuotė vidutiniškai brangs 33 centais, ir tai leis į biudžetą surinkti papildomus šešis milijonus eurų

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Pritarta siūlymui didinti akcizų tarifą kaitinamojo tabako produktams, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pagal priimtas pataisas kaitinamojo tabako produktams akcizų tarifą nutarta didinti nuo 68,6 iki 113,2 euro, t. y. 65 proc. už kilogramą produkto. Anksčiau buvo numatyta didinti 78,5 euro, arba 14,4 proc.

  Už šiuos Akcizų įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-4019(2) balsavo 65 Seimo nariai, prieš — 11, susilaikė 25 parlamentarai.

  Pranešime pabrėžiama, kad padidinus akcizų tarifą kaitinamojo tabako produktams dėl mokestinių veiksnių 20 vienetų kaitinamojo tabako produktų galėtų pabrangti apie 0,33 euro. Dėl spartesnio akcizų padidinimo kaitinamojo tabako produktams valstybės biudžetas 2020 metais papildomai galėtų gauti apie 6 mln. eurų pajamų.

  Šią savaitę Seimas taip pat nusprendė nuosaikiai padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams ir žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams.

  Nuo 2020 metų kovo 1 dienos etilo alkoholiui akcizų tarifas didės nuo 1 832 iki 2 025 eurų už gryno etilo alkoholio hektolitrą. 0,5 l stipraus gėrimo vidutiniškai pabrangs apie 0,45 euro.

  Didinant akcizo tarifus siekiama išplėsti mokesčių bazę, kuri mažiau kenkia ekonomikos augimui ir tuo pačiu matu labiau prisideda prie finansų ir sveikatos priežiūros srities.

  Preliminariais skaičiavimais, padidinus akcizus, biudžeto pajamos kitąmet padidės 42 mln. eurų.

  Meskite rūkyti dabar!
  © Sputnik
  Meskite rūkyti dabar!

  Dar šia tema

  Patvirtintas trejų metų akcizo didinimo planas rūkalams
  Nuo kovo įsigalios akcizai elektroninių cigarečių skysčiams
  Nutraukta šeimos kelionė su tūkstančiu pakelių kontrabandinių cigarečių
  Kontrabandą gabenusio Šalčininkų gyventojo laukia tūkstantinė bauda
  Kontrabandiniai rūkalai į Lietuvą atplaukė iš Baltarusijos Merkiu
  Tegai:
  kaitinamasis tabakas, tabakas, akcizas

  Svarbiausios temos