02:02 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos finansų ministerija mano, kad šis pasiūlymas yra geriau nei iniciatyva įvesti bankų turto mokestį, nes jis sukels mažiau neigiamų padarinių

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Lietuvos Seimo Biudžeto ir finansų komitetas palaikė pasiūlymą padidinti bankų pelno mokestį iki 20 procentų. Susitikimą YouTube kanale transliavo Lietuvos Seimo spaudos tarnyba.

  Už pakeitimą balsavo dauguma deputatų. Dabar Seimas svarstys šį pasiūlymą.

  Šiuo metu pajamų mokestis yra 15 proc. Anksčiau nutarime buvo siūloma padidinti šią normą iki 22 proc.

  Anot Lietuvos finansų ministerijos vadovo Viliaus Šapoko, bankų pelnas šiemet nebus mažesnis. Ministras mano, kad pajamų mokesčio pasirinkimas yra geresnis nei pasiūlymas įvesti bankų turto mokestį, nes ši priemonė nėra diskriminacinė ir sukels mažiau neigiamų padarinių.

  Anksčiau Seimas svarstė padidinti bankų nekilnojamojo turto mokestį. Šį pasiūlymą pateikė valdantieji "valstiečiai" ir jų koalicijos partneriai — "Lietuvos lenkų rinkimų akcija". Deputatai teigė, kad ši priemonė leis pritraukti papildomų lėšų į Lietuvos biudžetą kovai su skurdu ir socialine atskirtimi.

  Tuo tarpu Lietuvos bankų asociacija (LBA) pažymėjo, kad bankų turto mokestis padidins paskolų fiziniams ir juridiniams asmenims ir kitų finansų įstaigų paslaugų kainą. Be to, pasak LBA, tai turės neigiamos įtakos verslui.

  Dar šia tema

  Seimas 65 proc. padidino akcizus kaitinamojo tabako produktams
  Seimas pritarė šalpos pensijų bazės dydžio didinimui
  Tegai:
  pelno mokestis, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos