07:10 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Klaipėdos nafta" daro prielaidą, kad pajamos už eksportuojamų dujų išdujinimą leis sumažinti dujų kainą Lietuvos vartotojams

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Lapkričio mėnesį naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale buvo išdujinta apie 2,7 TWh dujų — 20 proc. daugiau nei visas Lietuvos poreikis, praneša "Klaipėdos nafta".

  Bendrovė mano, kad pajamos už eksportuojamų dujų išdujinimą leis sumažinti dujų kainą Lietuvos vartotojams.

  "Penktieji Klaipėdos SGD terminalo veiklos metai buvo lūžiniai tiek vartotojams, tiek visai industrijai. Pirma, terminale įvykdyta daugiau krovos operacijų nei per praėjusius ketverius metus kartu sudėjus, be to, pritraukti du terminalo naudotojai iš Estijos", — akcentuoja KN Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

  Lapkričio mėnesį Klaipėdos SGD terminale iš viso buvo priimti 3 didieji ir 4 mažieji SGD dujovežiai, kurie atgabeno beveik 450 tūkst. kub. m SGD. Per gruodį numatoma priimti 2 didžiuosius ir 5 mažuosius SGD dujovežius, kurie atgabens apie 328 tūkst. kub. m SGD, o išdujinimo rodiklis sieks apie 2,2 TWh. 

  Nuo naujų dujų metų pradžios Lietuva jau yra gavusi kelis krovinius su rusišku kuru. Dažniausiai iš Vysocko atkeliauja nedideli SGD kiekiai — iki dešimties tūkstančių kubinių metrų.

  Spalio mėnesį į Lietuvą atvyko trys tanklaiviai su rusišku kuru. Lapkritį tanklaivis iš Rusijos gamyklos "Novatek" į Lietuvą pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų.

  Klaipėdos SGD terminalas

  2014 metais Lietuva Klaipėdoje pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, kad tariamai atsikratytų Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų.

  Kroviniai su degalais atvežami iš Norvegijos ir Rusijos, tačiau JAV SGD atsargų nėra.

  Interviu Sputnik Lietuva vyriausiasis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Amerikos SGD tiekėjai dėl politinių priežasčių nenuleis degalų kainų. Jo manymu, tai gali įvykti tik tuo atveju, jei degalų kaina sumažės visose dujų rinkose. Tačiau net ir tokiu atveju Vašingtonui bus sunku konkuruoti su Rusija Lietuvos rinkoje, nes rusiškos SGD yra pigesnės ir pelningesnės.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Į Klaipėdą atvyko didžiausias pasaulyje SGD laivas
  Vokietija abejoja pagalba Kijevui dėl pozicijos "Nord Stream-2" atžvilgiu
  Trampas pareiškė, kad "Nord Stream-2" laiko problema, tačiau neapsisprendė dėl sankcijų
  Tegai:
  Lietuva, dujos, Rusija, SGD

  Svarbiausios temos