06:01 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (55)

  Paskutinės žinios apie projektą leidžia daryti išvadą, kad jis arti bankroto, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Pastaruoju metu pranešimai, susiję su "Rail Baltica", yra dažniausiai neigiami, sakė ekonomistas, politologas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Jei šias naujienas paanalizuotume atidžiau, neišvengiamai prieitume išvadą, kad šis projektas artėja prie savo logiškos pabaigos, tai yra, bankroto. Mes jau matome, kad Suomija jau atsisakė dalyvauti "Rail Baltica" projekte, nes ji nori plėsti savo nacionalinius infrastruktūros projektus, o ne europietiškus. Nuolatos atsiranda pranešimų apie tai, kad projektas nepakankamai finansuojamos, kad jam reikia daug daugiau pinigų, ir tuo pačiu atsiranda pranešimų, kad Briuselis šių pinigų neskiria", — sakė jis.

  Ekspertas atkreipė dėmesį į tai, kad statyboms baigti reikalinga suma yra nepakeliama Baltijos šalims. Tuo pačiu ES sąmoningai mažina Rytų Europos infrastruktūros projektų finansavimą. Lietuva neseniai griežtai priešinosi Suomijos siūlymui sumažinti Baltijos šalių finansavimą 27 procentais, pridūrė Nosovičius.

  "Priminsiu, kad dabar Suomija, šalis — ES pirmininkė, yra viena iš tų šalių, kurios buvo laikomos "Rail Baltica" geležinkelio lobiste ir naudos gavėja. Jei europiečių pozicija šiuo klausimu vyksta tokiais tektoniniais poslinkiais, šio geležinkelio tiesimo ir eksploatavimo scenarijų laikau stebuklu", — sakė ekspertas.

  Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Latvijos premjeras Krišjanis Karinšas ir Estijos Vyriausybės vadovas Juri Ratas susitarė asmeniškai kontroliuoti "Rail Baltica" geležinkelio projekto plėtrą.

  Skvernelis pasigyrė Lietuvos sėkme įgyvendinant savo projekto dalį. Jis taip pat pridūrė, kad "Rail Baltica" turi ne tik ekonominę reikšmę, bet ir gynybinę. Anot jo, Vilnius pasisako už tai, kad projektas būtų įgyvendintas nevėluojant.

  Projektas "Rail Baltica"

  "Rail Baltica" integruos Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Planuojama paleisti traukinius 2026 metais.

  Estijos geležinkelininkų profesinės sąjungos pirmininkas Olegas Čubarovas interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad "Rail Baltica" projektas nebus pelningas artimiausius 50 metų, kol pasikeis ekonomika ir daugybė dalykų pasaulyje.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (55)

  Dar šia tema

  Estijos valstybės kontrolė suabejojo, kad "Rail Baltica" bus įgyvendinta laiku
  Ekspertas: "Rail Baltica" projektas nebus pelningas artimiausius 50 metų
  Lietuva tikisi, kad projektas "Rail Baltica" bus įgyvendintas laiku
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rail Baltica

  Svarbiausios temos