08:24 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos vadovas taip pat aukštai įvertino galimybę nuo 2020 metų sausio sudaryti naują tranzito susitarimą

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad aptarė su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu dujų tranzitą ir mano, kad šį klausimą pavyko "atblokuoti".

  Pasak Zelenskio, ši tema buvo aptarta pirmadienį Paryžiuje vykusiame "Normandijos ketverto" aukščiausiojo lygio susitikime susitikimo tete-a-tete metu.

  "Man atrodo, kad mes šį klausimą atblokavome. Ir jau patarėjų lygiu dabar bus aptariama dujų tranzito susitarimo galimybė, formatas, apimtis, kaina ir kitos detalės, nes tai yra labai svarbu visiems", — spaudos konferencijoje pareiškė Zelenskis.

  Ukrainos vadovas taip pat pažymėjo, jog egzistuoja aukšta tikimybė, kad sutartis dėl Rusijos dujų tranzito bus pratęsta po sausio 1 dienos. Anot Zelenskio, susitarimo dar nėra, tačiau gali būti kalbama apie susitarimą dešimt metų laikotarpiui.

  Šių metų pabaigoje baigiasi sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą į Europą. Naujas susitarimas iki šiol nepasirašytas. Paskutinio trišalio susitikimo, kuriame dalyvavo Rusijos, Ukrainos ir Europos Sąjungos atstovai, metu konkretūs susitarimai nebuvo pasiekti.

  Gruodžio pradžioje "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris pareiškė, kad Kijevas reikalauja pereiti prie tarifų, kurie yra "labai, labai dideli ir žymiai didesni nei dabartiniai". Po to Putinas pasakė, kad Maskva yra pasirengusi pumpuoti dujas per Ukrainos teritoriją, tačiau dabartinės Kijevo sąlygos Rusijai yra nepriimtinos.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" paprašė areštuoti "Gazprom" aktyvus Latvijoje
  Ekspertas: Europa neatleis Zelenskiui Rusijos dujų tranzito užblokavimo
  "Naftogaz" pareiškė apie 2 milijardų dolerių išieškojimą iš "Gazprom"
  Tegai:
  Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Vladimiras Putinas, Rusija, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos