07:00 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepaisant Vilniaus bandymų įsatymų lygiu uždrausti Rusijos degalų pirkimą, Lietuva ir toliau perka SGD iš Maskvos, nes Rusijos pasiūlymai yra pelningiausi, mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Rusiškos dujos Europai visiškai tinka pagal kainą ir kitus parametrus, interviu Sputnik Radijui pasakė vyriausiasis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės dėstytojas Igoris Juškovas.

  Anksčiau bendrovės "Bulgartransgaz" vykdomasis direktorius Vladimiras Malinovas interviu leidiniui "24 časa" pareiškė, kad Bulgarija nuo 2020 metų sausio 1 dienos galės užtikrinti tranzitinius dujų tiekimus į Graikiją ir Šiaurės Makedoniją iš "Turkijos srauto".

  Anot jo, iki savaitės pabaigos "Bulgartransgaz" savo teritorijoje pradės pilti dujomis 11 kilometrų ilgio dujotiekio atkarpą, o Turkija tieks dujas per savo 140 kilometrų atkarpą. Tikimasi, kad Bulgarijos pusė bus pasirengusi iki gruodžio 15 dienos, o Turkijos pusė — iki gruodžio 20 dienos.

  Analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Bulgarija gaus rusiškas dujas, net jei bus nutrauktas tranzitas per Ukrainą. Anot jo, rusiškos dujos Europai visiškai tinka kainos ir kitų parametrų prasme.

  "Net jei įstatymų lygiu beveik draudžiama pirkti rusiškas dujas, kaip tai atsitiko Lietuvoje: ten valdžia įpareigojo vartotojus nusipirkti dalį dujų SGD terminale, turėdama omenyje, kad visos SGD — jos nebus rusiškos, o viskas, kas vamzdyje — Rusijos. Ir kai tik Baltijos jūroje pas mus buvo atidaryta vidutinio tonažo SGD gamyklą (Leningrado srityje), visos šios suskystintos gamtinės dujos pasipylė į Lietuvą vien todėl, kad paaiškėjo, jog net Rusijos SGD yra pigesnės nei kiti pasiūlymai", — pareiškė ekspertas.

  Juškovas pridūrė, kad Rusija laimi konkurencinę kovą dujų rinkoje.

  "Rusija yra labai konkurencinga žaidėja, ir mes matome pastaraisiais metais, sustiprėjus konkurencijai Europos rinkoje, kad Rusija laimi šią konkurenciją. Todėl amerikiečiai bando, pavyzdžiui, politinėmis priemonėmis savo SGD įkišti į Europos rinką, nes ekonomiškai jie negali laimėti konkurencijos. Todėl Europa visiškai pasisako už pasirinkimo galimybę ir Rusija čia laimi", — reziumavo jis.

  Dar šia tema

  Lietuvoje papasakojo, kada įmanoma uždrausti Rusijos SGD importą
  Prekyba dujomis per SGD terminalą Lietuvoje susidomėjo penkios bendrovės
  Į Lietuvą atvyko dar viena SGD partija iš Rusijos
  Ačiū Rusijos SGD: Lietuvoje padidėjo dujų importas per terminalą
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, SGD

  Svarbiausios temos