21:09 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)

  Anot Bundestago deputato, Merkel Vyriausybė nebegali atstovauti nacionaliniams Vokietijos interesams

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Vokietijos vyriausybė "kapituliavo" prieš Jungtines Valstijas dėl situacijos aplink dujotiekį "Nord Stream-2", pareiškė RIA Novosti Bundestago frakcijos "Alternatyva Vokietijai" atstovas energetikos klausimais Štefenas Kotrė.

  Deputatas pabrėžė, kad projekto įgyvendinimas yra labai svarbus užtikrinant Vokietijos energetinį saugumą, todėl bet kokie bandymai jį "torpeduoti" privers Vyriausybę jį apginti.

  Kotrė priminė, kad 2018 metais Vokietijos kanclerė Angela Merkel vienareikšmiškai pareiškė, kad projektas "Nord Stream-2" yra Rusijos ir Vokietijos ekonominis projektas, ir ES teisės aktai jam netaikomi.

  "2018 metais ponia Merkel labai aiškiai leido suprasti, kad "Nord Stream-2" yra grynai dvišalis Vokietijos ir Rusijos ekonominis projektas, kuriam netaikomi ES įstatymai. JAV pavyko susieti "Nord Stream-2" su jų destabilizuota Ukraina. Jausdama JAV spaudimą federalinė vyriausybė pakluso šiai ekonominei atakai ir kapituliavo", — pasakė deputatas.

  Anot Kotrės, Merkel vadovaujama vyriausybė "nebegali atstovauti Vokietijos interesams, jau nekalbant apie jų gynimą". Jis pridūrė, kad Ukrainos stabilumas "neturi nieko bendro su kitais ekonominiais projektais".

  Projektas "Nord Stream-2"

  Projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie eis išilgai Baltijos jūros dugno per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines ar teritorines zonas. Visos šalys išdavė statybos leidimus.

  JAV ir Ukraina nepritaria "Nord Stream-2" įgyvendinimui. Abi šalys siekia savo interesų: Vašingtonas tikisi tiekti JAV SGD Europos rinkai, o Kijevas nenori prarasti pajamų iš Rusijos degalų tranzito. Kai kurios šalys, tokios kaip Lietuva ir Latvija, projektą laiko politizuotu ir neremia dujotiekio tiesimo.

  Rusija ne kartą ragino nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Maskva projektą traktuoja tik kaip ekonominį.

  Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, ir Norvegija, kurios vyriausybė valdo 30 procentų "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų, palaiko "Nord Stream-2".

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, Vokietija, JAV

  Svarbiausios temos