03:22 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Žmonės grįš ir ieškos vietų savo gimtinėje, tačiau Baltijos ir kitos Rytų Europos šalys turi labai mažai galimybių, tikina ekspertas Aleksejus Zubecas

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas Sputnik Lietuva pakomentavo Didžiosios Britanijos ketinimus įvesti sąžiningos imigracijos sistemą.

  Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad viena iš antieuropietiškų nuotaikų augimo Didžiojoje Britanijoje priežasčių buvo migrantų iš Baltijos šalių ir kitų ES Rytų Europos šalių antplūdis. Todėl valdančioji torių partija žada sistemą, pagal kurią žmonėms suteikiamas leidimas atvykti į šalį, tik atsižvelgus į jų įgūdžius.

  Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas tvirtina, kad neketina sumažinti migracijos, bet siekia kontroliuoti ją ir uždaryti duris "nekvalifikuotiems darbuotojams iš ES, kurie atvyksta neturintys darbo".

  Zubecas pažymėjo, kad Vakarų Europoje pastebimas pigios darbo jėgos pasiūlos perteklius, o paklausa akivaizdžiai sumažėjo. Tuo pačiu metu Europos rinkai reikia aukštos kvalifikacijos specialistų.

  "Be abejo, tai sukurs spaudimą Rytų Europos, Baltijos šalių ir Lenkijos darbo rinkai, nes tam tikra dalis žmonių bus priversta grįžti. Reikės ką nors daryti su šiais žmonėmis, kurie grįžta iš Europos ir bando rasti socialines pozicijas savo tėvynėje. Baltijos šalyse dar blogiau, nes pramonė silpna ir jos tiesiog nepakanka žmonių reintegracijos tikslams, jie bus priversti grįžti iš Europos į savo tėvynę, kad galėtų kažkaip gyventi. Ši ekonominė krizė ir jos pasireiškimas "Brexit" forma Baltijos šalims ir Rytų Europai nieko gero neduoda. Niekam nereikia papildomų burnų, jas maitinti ir įdarbinti", — teigė ekspertas.

  Anksčiau Džonsonas paskelbė planą įvesti trijų kategorijų darbo vizas. Jis siūlo "išskirtinio talento" kategoriją, žmonėms, priskirtiems šiai kategorijai, nereikės gauti darbo pasiūlymo šalyje, o vizos jiems bus išduodamos nedelsiant.

  Antroji kategorija apims kvalifikuotus darbuotojus, kuriems reikės gauti darbo pasiūlymą Jungtinėje Karalystėje.

  Trečiajai kategorijai bus priskiriami tie, kurie trumpam atvyksta į šalį "šakos principu", kad atliktų darbą, kuriam nereikia specialios kvalifikacijos. Džonsonas kaip pavyzdį paminėjo sezoninius žemės ūkio darbuotojus. Ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, kad šios kategorijos ribose "nėra galimybės gauti gyvenamąją vietą" Britanijoje.

  Anksčiau ES sutiko atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio 31 dienos. Jei susitarimas dėl JK išėjimo iš ES sąlygų bus patvirtintas iki šio laiko, tada nuo vasario 1 dienos prasidės pusantrus metus truksiantis pereinamasis laikotarpis, kurio metu JK turės paruošti visus reikiamus teisės aktus.

  Brexit pasekmės ES gyventojams
  © Sputnik
  Brexit pasekmės ES gyventojams

  Dar šia tema

  Migrantai iš Lietuvos ir Rytų Europos skundžiasi vergove Didžiojoje Britanijoje
  Trampas save pavadino "Brexit gerbėju"
  Įvardyti patys populiariausi miestai pasaulyje
  Didžiojoje Britanijoje prasideda neeiliniai Parlamento rinkimai
  Tegai:
  ekonomika, Baltijos šalys, Didžioji Britanija, Brexit

  Svarbiausios temos