11:41 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Zelenskio teigimu, visos šalys yra pasirengusios pasirašyti dokumentą, o pagrindinė problema yra sutarties sudarymo laikotarpis

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis televizijos kanalo "1 + 1" eteryje pareiškė, kad bus pasirašyta sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą.

  Jis pažymėjo, kad šis susitarimas yra svarbus ne tik Kijevui, bet ir Europai.

  "Man atrodo, jog yra labai didelis procentas tikimybės, kad bus pasirašyta dujų tranzito sutartis", — sakė Ukrainos vadovas.

  Zelenskis teigė, kad visos šalys yra pasirengusios pasirašyti dokumentą, o pagrindinė problema yra sutarties sudarymo laikotarpis. Rusija pasiūlė sudaryti sutartį metams, o Ukraina — dešimčiai metų.

  Sutartis dėl dujų tranzito

  Dabartinis susitarimas dėl Rusijos dujų tranzito baigia galioti šių metų pabaigoje.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis
  © Sputnik / Алексей Никольский

  "Normandijos ketverto" viršūnių susitikime, kuriame įvyko pirmasis Rusijos ir Ukrainos prezidentų Vladimiro Putino ir Vladimiro Zelenskio susitikimas, šalys taip pat aptarė dujų klausimus. Po derybų Ukrainos lyderis teigė, kad šį klausimą "pavyko atblokuoti".

  Visų pirma Kijevas sutiko gauti dujas už trijų milijardų dolerių sumą pagal Stokholmo arbitražo sprendimą. Be to, Ukraina nori pasirašyti ilgalaikę sutartį.

  Savo ruožtu Maskva pageidauja, kad naujas susitarimas galėtų būti sudarytas tik tuo atveju, jei bus abipusiškai atsisakyta iškeltų pretenzijų tarptautiniame arbitraže ir bus nutraukti teisminiai ginčai.

  Anksčiau Ukrainos ministras Aleksejus Orželis pareiškė jog tiki, kad šalys sausį pasirašys sutartį abipusiškai naudingomis sąlygomis.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  Zelenskis pakomentavo derybas dėl dujų tranzito su Rusija
  Ekspertas: Europa neatleis Zelenskiui Rusijos dujų tranzito užblokavimo
  Ukrainos ministras pirmininkas pripažino "dujų karo" su Rusija galimybę
  Baltijos šalys be dujų, Lenkija be pinigų. Baltijos jūroje prasidėjo dujų afera
  Tegai:
  sutartis, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos