23:30 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Teigiama, kad yra preliminarūs susitarimai, tačiau jie nėra konkretūs ir galutinio susitarimo pasiekti nepavyko

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris ir Ukrainos "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenka Vienoje derėjosi dėl bendradarbiavimo dujų sektoriuje.

  Susitikimas įvyko penktadienį ir truko apie keturias valandas, pranešė RIA Novosti.

  Remiantis Rusijos dujų monopolininko pareiškimu, "Gazprom" norėjo išlikti lakoniškas.

  "Vienoje įvyko dar vienas dvišalių Rusijos ir Ukrainos derybų turas... Šalys aptarė bendradarbiavimą dujų sektoriuje nuo 2020 metų", — teigė bendrovė.

  Taip pat, pasak Vitrenkos, šalims pavyko pasiekti preliminarius susitarimus, nors iki šiol nėra galutinės susitarimo versijos.

  "Diskusija tęsiama įvairiais lygiais. Mes toliau aptariame specifiką", — sakė Ukrainos bendrovės atstovas.

  Taip pat Vitrenka pabrėžė, kad "dar per anksti kalbėti apie sutartą variantą". "Tačiau mes laikomės konstruktyvios pozicijos. Aktyvus darbas tęsiamas", — savo Facebook puslapyje taip pat rašė bendrovės vykdomasis direktorius.

  Taip pat, pasak Vitrenkos, kito susitikimo data dar nėra žinoma ir "priklauso nuo progreso".

  Dabartinės Rusijos ir Ukrainos dujų tranzito ir tiekimo sutartys baigs galioti šių metų pabaigoje. Rusijos Federacija, Ukraina ir Europos Komisija rengia konsultacijas dėl dujų tranzito po 2019 metų spalio mėnesio. Vykusių paskutinių trišalių konsultacijų su EK metu Rusija pateikė poziciją dėl tranzito klausimo paketo sprendimo poreikio — kartu su bylinėjimusi ir dujų tiekimu Ukrainai, tačiau šia linkme nebuvo padaryta jokios pažangos.

  "Normandijos ketverto" viršūnių susitikime, kuriame įvyko pirmasis Rusijos ir Ukrainos prezidentų Vladimiro Putino ir Vladimiro Zelenskio susitikimas, šalys taip pat aptarė dujų klausimus. Po derybų Ukrainos lyderis teigė, kad šį klausimą "pavyko atblokuoti".

  Visų pirma Kijevas sutiko gauti dujas už trijų milijardų dolerių sumą pagal Stokholmo arbitražo sprendimą.

  Be to, Ukraina nori pasirašyti ilgalaikę sutartį.

  Savo ruožtu Maskva pageidauja, kad naujas susitarimas būtų sudarytas tik tuo atveju, jei bus abipusiškai atsisakyta iškeltų pretenzijų tarptautiniame arbitraže ir bus nutraukti teisminiai ginčai.

  Anksčiau Ukrainos ministras Aleksejus Orželis pareiškė, jog tiki, kad šalys sausį pasirašys sutartį abipusiškai naudingomis sąlygomis.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Merkel pavadino Putiną susitikimo Paryžiuje nugalėtoju
  Rusijos URM papasakojo apie "pokalbį pakeltu tonu" viršūnių susitikime Paryžiuje
  Tegai:
  dujos, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos