22:21 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertai įvertino šeimų išlaidas maisto produktams 40 šalių. Tyrime buvo analizuojami namų ūkių biudžetai

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Ukrainos gyventojai maistui išleidžia pusę biudžeto, o lietuviai — 31,5 proc. Tai patvirtina RIA Novosti tyrimų duomenys.

  RIA reitingų agentūros ekspertai įvertino šeimų išlaidas maisto produktams 40 šalių. Tyrimo metu buvo analizuojami namų ūkių biudžetai, pateikti 2018 metų duomenys.

  Pažymima, kad Liuksemburgo gyventojai maistui išleidžia mažiausiai (8,4 proc.), o ukrainiečiai — daugiausia. Rusija užima 31-ą vietą reitinge su 30,2 proc. rodikliu.

  Be Ukrainos, į maisto išlaidų lyderių sąrašą pateko Kazachstanas (47,6), Moldova (43,8), Šiaurės Makedonija (37,8), Bulgarija (36,5) ir Baltarusija (36,3).

  Anksčiau "Eurostatas" paskelbė ES šalių reitingą, pagal kurį Lietuva užima antrą vietą pagal išlaidas maistui. Tyrimas pranešė, kad lietuviai maistui ir gėrimams išleidžia 20,9 proc. visų namų ūkio išlaidų.

  Kaimyninės Baltijos šalys — Estija ir Latvija — užėmė atitinkamai trečią ir septintą vietas. Estijos išlaidos sudarė 19,6 proc., o Latvijos išlaidos — 17,8 proc. Reitingo lyderė, "Eurostato" duomenimis, tapo Rumunija, kurios rodiklis 27,8 proc.

  Lietuviai nuolat nerimauja dėl kylančių maisto kainų. Respublikos vyriausybė pažadėjo imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias kainų kilimui, tačiau realių veiksmų nesiimta.

  Kai kurie lietuviai mieliau apsipirkinėja kaimyninėse šalyse, pavyzdžiui, Latvijoje ir Lenkijoje, nes ten kainos yra mažesnės.

  Dar šia tema

  Lietuvoje užregistruota mažiausia vyrų gyvenimo trukmė ES
  Estija ir Latvija aplenkė Lietuvą pagal mažų ir vidutinių įmonių skaičių
  Lietuvos gyventojai — lyderiai ES pagal išleidžiamus pinigus maistui
  Tegai:
  Lietuva, Ukraina, Rusija, produktai, maisto produktai

  Svarbiausios temos