11:19 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Per metus būsto kainos Lietuvoje padidėjo 6,4 proc., o ankstesnės statybos būstai pabrango 7,3 proc.

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Lietuvoje būsto kainos trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, padidėjo 1 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

  Naujos statybos būstai pabrango 0,6 proc. Vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 6,1 proc., o butai daugiabučiuose namuose atpigo 1,2 proc.

  Ankstesnės statybos būstai pabrango 1,1 proc. Iš jų vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 1,4 proc., butai daugiabučiuose namuose — 1 proc.

  Per metus būsto kainos padidėjo 6,4 proc. Naujos statybos būstai pabrango 4,8 proc. Iš jų vienbučiai ir dvibučiai namai — 9,6 proc., butai daugiabučiuose namuose — 3,2 proc.

  Ankstesnės statybos būstai pabrango 7,3 proc. Iš jų vienbučiai ir dvibučiai namai — 9,1 proc., butai daugiabučiuose namuose — 6,6 proc.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad būstas Lietuvoje brango sparčiau nei ES vidurkis. "Eurostato" statistiniais duomenimis, visoje ES būsto kainos per metus išaugo vidutiniškai 4 proc., o pirmąjį 2019 metų ketvirtį ― 0,3 proc.

  Lietuvoje nuo sausio iki kovo, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, būsto kainos padidėjo 6,8 proc., palyginti su praėjusių metų pabaiga ― 1,9 proc.

  Pasak vietos ekspertų, būsto kainos šalyje padidėjo dėl to, kad padidėjo gyventojų atlyginimai. Pavyzdžiui, pirmąjį metų ketvirtį būsto kainos vidutiniškai padidėjo penkiais procentais ― iki 1 529 eurų už kvadratinį metrą.

  Be to, ekspertai pabrėžė, kad su tuo susijęs ir pigių būstų, kuriuos galėtų išsinuomoti studentai, atvykstantys į miestą, žemos kvalifikacijos darbuotojai ar jaunos šeimos, trūkumas sostinėje.

  Dar šia tema

  Vilniuje pradedamas daugiabučių šildymas: žadamos mažesnės kainos
  Savivaldybė skelbia, kokią dalį NT mokesčio gali atgauti vilniečiai
  Skvernelis prognozuoja griežtesnius NT ir transporto mokesčius
  Tegai:
  kainos, Lietuva

  Svarbiausios temos