05:22 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (350)

  Lietuvos energetikos ministras teigė, kad šiuo metu neegzistuoja aiškių techninių ir norminių priemonių, leidžiančių užkirsti kelią šiai energijai

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Elektra, kuri bus gaminama Baltarusijos atominėje elektrinėje, gali pasiekti į Lietuvą per kaimynines Latviją ir Estiją iš Rusijos, Lietuvos žiniasklaidai sakė energetikos ministras Žygimantas Vaiciūnas, praneša TASS.

  Anksčiau Seimas įstatymų uždraudė importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kuriose yra "nesaugios" atominės elektrinės. Šią savaitę parlamentas ėmėsi papildomų priemonių apriboti elektros patekimą į šalį. Naujos pataisos numato, kad pasibaigus leidimų importuoti elektrą galiojimui, nauji nebus išduodami.

  "Šiuo metu nėra aiškių techninių ir reguliacinių priemonių, kaip neleisti elektros energijos importo į Baltijos šalis per Rusiją", — sakė Vaičiūnas.

  Ministras teigia, kad Rygos ir Talino pozicijos dėl Baltarusijos elektros importo yra panašios, tačiau, be techninių priemonių, didelę reikšmę turi ir politiniai sprendimai.

  Vilnius nuolat kritikuoja Baltarusijos Astravo atominės elektrinės projektą. Lietuvos valdžia, visų pirma, nėra patenkinta statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad stotis statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Vilnius tikisi, kad Latvija ir Estija rems šalį kovoje su Astravo AE. Prezidentas Gitanas Nausėda kvietė kolegas susiburti ir susitarti dėl bendros pozicijos. Tačiau kaimyninės šalys nepritaria Lietuvos pozicijai. Latvija nepritaria siūlymui blokuoti Baltarusijos elektros energiją, nes, jos manymu, tai gali sukelti energijos trūkumo riziką kitoms Baltijos šalims.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Baltarusijos atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Baltarusijos atominės elektrinės Astrave paleidimas atidėtas nuo 2019 metų pabaigos iki 2020 metų sausio. Gruodžio 11 dieną elektrinės pirmajame energetiniame bloke prasidėjo įrangos bandymai.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (350)

  Dar šia tema

  Branduolinis kuras į Baltarusijos AE bus pristatytas pirmąjį 2020 metų ketvirtį
  Antrąjį Baltarusijos AE energetinį bloką planuojama paleisti 2021 metais
  Baltarusija nori eksportuoti elektrą į Lenkiją per Lietuvą
  Tegai:
  Žygimantas Vaičiūnas, Astravo AE, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos