13:47 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusija ir Ukraina penktadienį pasirašė bendradarbiavimo dėl dujų tiekimo protokolą, pagal kurį "Gazprom" ir "Naftogaz" sudarys susitarimą dėl dujų tranzito pratęsimo ir abipusių pretenzijų sprendimo

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Ukraina, siekdama užtikrinti nacionalinį saugumą, neturėtų tartis su Rusijos Federacija dėl tiesioginio dujų tiekimo, sakė Aukščiausiosios Rados deputatas iš "Europos solidarumo" frakcijos Vladimiras Arijevas, rašo RIA Novosti.

  Rusija ir Ukraina penktadienį pasirašė bendradarbiavimo dėl dujų tiekimo protokolą, pagal kurį "Gazprom" ir "Naftogaz" sudarys susitarimą dėl dujų tranzito pratęsimo ir abipusių pretenzijų sprendimo. Susitarimuose numatyta rezervuoti 65 milijardų kubinių metrų dujų tranzito pajėgumus 2020 metais ir 40 milijardų kubinių metrų pajėgumus 2021–2024 metais nustatant konkurencingą tarifą.

  "Dujų protokolą aptarė visi. Šiuo metu sutartis dar nesudaryta. Tai yra svarbiausia. Protokolo analizė parodė, kad pilietinė visuomenė turėtų nubrėžti raudonąsias būsimos sutarties linijas", — sekmadienį "Facebook" parašė Arijevas.

  Jis mano, kad Ukraina neturėtų tartis su Rusijos Federacija dėl tiesioginių dujų tiekimo.

  "Jokių tiesioginių dujų tiekimo sutarčių su "Gazprom". Tai nėra verslo klausimas, tai yra nacionalinio saugumo klausimas. Tranzito apimtys už sutartą kainą turėtų būti tikrai didesnės nei savikaina. Keturiasdešimt milijardų kubinių metrų per metus nepakanka", — rašė jis. 

  Be to, jis mano, kad sutartyje turėtų būti aiškiai nurodytos garantijos, kad Rusijos Federacija įvykdys susitarimą, ir "Rusijos Federacijos atsakomybė už netesybas turėtų būti apibrėžta konkrečiais skaičiais ir nuobaudų sąlygomis".

  Kaip šeštadienį žurnalistams sakė Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas, "Naftogaz" dabar prisiims visą tranzito tarifų, Ukrainos dujų transportavimo sistemos reguliavimo ir eksploatavimo riziką, kuri leis "Gazprom" išvengti naujų teisminių ginčų dėl Ukrainos tranzito. Be to, jo teigimu, Rusija ir Ukraina susitarė grįžti prie tiesioginio Rusijos dujų pristatymo į Ukrainą klausimo po Naujųjų metų.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  Putinas ir Merkel aptarė dujų tranzito per Ukrainą perspektyvas
  Berlyne įvyks trišalis susitikimas dujų tranzito klausimais
  Rusija ir Ukraina Minske tęs derybas dėl dujų
  Rusijos URM pakomentavo JAV sankcijas prieš dujotiekius
  Tegai:
  Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, dujos, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos