14:52 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (276)

  Veidmainiškas sankcijų įvedimas prieš verslo projektą, teigiant, kad jis neva gali būti Rusijos vykdoma politinė manipuliacija, — tai nauja istorija, mano ekspertas Stanislavas Byšokas

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Dėl JAV sankcijų Šveicarijos įmonė atšaukė savo laivus, dalyvavusius "Nord Stream-2" statyboje. Ar sugebės į tai atsakyti kitos suinteresuotos Europos šalys, svarstė Sputnik radijo eteryje tarptautinės monitoringo organizacijos "CIS-EMO" vykdomasis direktorius Stanislavas Byšokas.

  Rusijos Federacijos Tarybos informacijos politikos komisijos pirmininkas Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Šveicarijos bendrovė "Allseas" atšaukė iš Baltijos jūros laivus, kurie dalyvavo dujotiekio "Nord Stream-2" tiesime, praneša "Bloomberg" su nuoroda į bendrovės atstovą. Agentūros pranešimą cituoja RIA Novosti.

  To priežastis — JAV sankcijos Rusijos dujotiekiams. Kuriam laikotarpiui atidėtos statybos, nežinoma.

  Tuo tarpu Vokietijos vyriausybė įsitikinusi, kad projektas bus sėkmingai užbaigtas, nepaisant JAV sankcijų, praneša "Sueddeutsche Zeitung" su nuoroda į šaltinius Vyriausybėje.

  Anot laikraščio, Berlyno pozicija nesikeičia. Be to, projekto "Nord Stream-2" operatorius leido suprasti, kad ketina kuo greičiau baigti statybas.

  Vokietija yra tiesiogiai suinteresuota, kad dujotiekis būtų kuo greičiau baigtas, įsitikinęs ekspertas Stanislavas Byšokas.

  "Viena vertus, Vokietija suinteresuota turėti diversifikuotą energijos rinką. Kita vertus, yra tam tikras Europos elito nepasitenkinimas prezidentu Trampu, tuo, kaip jis vykdo savo politiką. Pasipriešinimas Trampui šiuo klausimu — tai dar ir bandymas parodyti, kad Europa turi savo poziciją, ir ji nebūtinai turi atitikti JAV. Be to, Europa pavargo nuo sankcijų karo su Rusija, o "Nord Stream-2" yra rimtas infrastruktūros projektas ", — sakė Byšokas.

  Jo manymu, sprendimas bus rastas.

  "Kalbama apie globalų Vokietijos energetinio saugumo klausimą. Be to, šis reikalas jau beveik baigtas. Manau, kad sprendimas Vokietijoje ir pagrindinėse Europos šalyse priimtas, ir, vienaip ar kitaip, jis bus įgyvendintas: arba Šveicarijos įmonė įvykdys savo įsipareigojimus, arba bus surastas kitas rangovas", — mano Byšokas.

  JAV anksčiau įvedė sankcijas dujotiekiams "Nord Stream-2" bei "Turkish Stream" ir pareikalavo iš bendrovių, kurios dalyvauja statybose, nedelsiant nutraukti darbus.

  Pasak eksperto, tai yra naujovė tarptautiniame versle.

  "Tai yra nauja gairė tarptautinio verslo istorijoje — veidmainiškas sankcijų įvedimas prieš verslo projektą, teigiant, kad jis neva gali būti Rusijos vykdoma politinė manipuliacija. Tai nauja istorija", — pažymėjo Byšokas.

  "Nord Stream-2" statyba

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekis eis per teritorinius vandenis arba Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtines ekonomines zonas.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas. Ukraina priešinasi "Nord Stream-2", nes baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (276)
  Tegai:
  Rusija, sankcijos, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos