13:13 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Elektrum Lietuva" ekspertų teigimu, kainoms įtakos turėjo pasiūlos ir paklausos balansas, taip pat sumažėjusi elektros energijos generacija vėjo jėgainėse

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Praėjusią savaitę elektra pabrango visose Baltijos šalyse. Pasak nepriklausomo energijos tiekėjo "Elektrum Lietuva", didžiausios kainos buvo Estijoje, o žemiausios — Lietuvoje.

  Bendrovės duomenimis, elektros energijos kaina Baltijos šalyse padidėjo devyniais procentais.

  Estijoje užfiksuota kaina 42,42 EUR/MWh, Latvijoje — 42,40 EUR/MWh, o Lietuvoje — 42,16 EUR/MWh. "NordPool" biržoje elektra pabrango dviem procentais — iki 37,53 EUR/MWh.

  Anot "Elektrum Lietuva" ekspertų, kainų padidėjimui įtakos turėjo pasiūlos ir paklausos balansas, taip pat 39 proc. sumažėjusi elektros energijos generacija vėjo jėgainėse.

  Praėjusią savaitę bendras energijos suvartojimas Baltijos šalyse sumažėjo keturiais procentais iki 571 GWh, o gamyba padidėjo vienu procentu iki 317 GWh.

  Lietuvoje šis skaičius buvo 79 GWh, tai yra 13 procentų mažiau nei prieš savaitę. Estijoje gamyba sumažėjo 3 procentais iki 98 GWh. Tik Latvijoje šis skaičius padidėjo 14 procentų — iki 140 GWh.

  Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pasigamino 59 procentus joms reikalingos elektros energijos.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos pasitraukimas iš BRELL apribos jos galimybes energijos prekyboje
  Vaičiūnas pripažino, kad "nesaugi Astravo AE elektra" gali patekti į Lietuvą
  Nausėdos užsispyrimas veda Lietuvą link energijos kolapso
  Tegai:
  Lietuva, Baltijos šalys, elektros energija

  Svarbiausios temos