20:08 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 0,1 proc., o ne iš euro zonos — sumažėjo 1,8 proc., rodo Statistikos departamento duomenys

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Per mėnesį (spalį, palyginti su rugsėju) eksportuotų prekių kainos beveik nepasikeitė, importuotų prekių sumažėjo 1 proc., skelbia Statistikos departamentas.

  Tuo tarpu iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 0,1 proc., ne iš euro zonos — sumažėjo 1,8 proc.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Iš eksportuotų prekių labiausiai — 9,3 proc. — pabrango muilas ir plovikliai, valikliai ir blizgikliai, kvepalų ir tualeto priemonės.

  Medicinos ir odontologijos prietaisai, instrumentai ir reikmenys pabrango 7,2 proc., konstrukciniai metaliniai gaminiai — 6,5 proc., bet atpigo kompiuteriai ir išorinė įranga — 7,6 proc., baterijos ir akumuliatoriai bei plaušiena, popierius ir kartonas — po 5,5 proc.

  Iš importuotų prekių daugiausia — 7,1 proc. — atpigo žalia nafta. Rauginta ir išdirbta oda; lagaminai, rankinės atpigo 5 proc., pagrindiniai vaistų pramonės gaminiai — 4,7 proc., bet pabrango gamtinės dujos — 13,3 proc., žemės ūkio vienmečiai augalai — 2,4, augalinis aliejus ir augaliniai bei gyvūniniai riebalai ir taukai — 2,1 proc.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo kitų metų elektros ir dujų kainos
  Būsto kainos Lietuvoje toliau auga
  Tegai:
  kainos, importas

  Svarbiausios temos