07:15 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tanklaivis į Klaipėdos terminalą pristatė apie dešimt tūkstančių kubinių metrų degalų. Kita partija bus pristatyta jau naujaisiais metais

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Pristatyta paskutinė šiais metais suskystintų gamtinių dujų (SGD) siunta iš Rusijos į Lietuvą.

  Kaip praneša portalas Marinetraffic.com, tanklaivis "Coral Favia" sekmadienį vėlai vakare atvyko iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla. Šiuo metu prie Klaipėdos SGD terminalo stovi dujovežis laivas.

  Pagal "Klaipėdos naftos" tvarkaraštį, tanklaivis pristatė nedidelę degalų partiją, kurios tūris siekė 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų. Kitas SGD tiekimas numatomas sausio 8–9 dienomis.

  Naujaisiais dujų metais Lietuva jau gavo daugiau nei dešimt krovinių su rusiškomis SGD. Paprastai į šalį atkeliauja mažos iki dešimties tūkstančių kubinių metrų dujų partijos.

  Likusią SGD dalį Lietuva gauna iš Norvegijos. Taip pat neseniai buvo pristatyta partija iš JAV. Prieš tai paskutinį kartą Lietuva Amerikos SGD gavo 2017 metais.

  SGD terminalo Klaipėdoje paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex".

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Lietuva ir kiti Vašingtono satelitai statė suskystintų gamtinių dujų terminalus amerikiečiams, tačiau dėl to šios šalys perka rusiškas pigesnes dujas, o Rusijos įtaka Europos dujų rinkai dėl suskystintų gamtinių dujų faktoriaus nemažėjo, kaip buvo tikėtasi JAV, priešingai, tik padidėjo.

  Anot analitiko, Vašingtonas negalės pakenkti Maskvos pozicijai Europos energetikos rinkoje.

  SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, argumentuodama tuo, kad terminalas bus naudingas ateityje.

  Dar šia tema

  Baltijos šalys be dujų, Lenkija be pinigų. Baltijos jūroje prasidėjo dujų afera
  Lietuva gavo antrąją per šią savaitę Rusijos SGD partiją
  Į Lietuvą atkeliavo antrasis Rusijos SGD krovinys per mėnesį
  Rusija ženkliai pralenkė JAV SGD tiekimu Europai
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, SGD

  Svarbiausios temos