16:38 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Sputnik radijo eteryje Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Socialinių ir ekonominių tyrimų instituto direktorius Aleksejus Zubecas išreiškė nuomonę, kad dujotiekio "Nord Stream-2" užbaigimas yra tik laiko klausimas

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Rusijos vyriausybė tikisi kompromiso su Europos Sąjunga dėl "Nord Stream-2", Sputnik radijo eteryje ekspertas Aleksejus Zubecas išreiškė nuomonę, kad dujotiekio statybos pabaiga yra tik laiko klausimas.

  Rusija ir Europos šalys sugebės rasti problemų, susijusių su "Nord Stream-2" projektu, sprendimą, interviu kanalui "Rossija 24" sakė ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas.

  "Esame įsitikinę, kad bendradarbiaudami su Europos šalimis, su Europos Sąjunga, išspręsime šią problemą ir rasime kompromisą", — sakė Kozakas, atsakydamas į klausimą apie projekto perspektyvas įsigaliojus JAV sankcijoms.

  Viceministras pripažino, kad JAV spaudimas didės. Kozakas Vašingtono galimybes vadina ribotomis, pridurdamas, kad pagrindinės ES šalys yra suinteresuotos užtikrinti savo energetinį saugumą.

  Sputnik radijo eteryje Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Socialinių ir ekonominių tyrimų instituto direktorius Aleksejus Zubecas išreiškė nuomonę, kad dujotiekio užbaigimas yra tik laiko klausimas.

  "Neabejoju, kad bus rastas kompromisas, ir visiškai aišku, kad projektas bus baigtas. Jei dujotiekio tiesimą vykdanti Šveicarijos įmonė "Allseas" iš JAV iždo gaus aiškias garantijas, kad užbaigus projektą jai nebus taikomos sankcijos, tuomet dujotiekis galėtų būti užbaigtas per dvi-tris savaites, atsižvelgiant į tai, kad bendrovės vamzdžių klojėjai gali nutiesti iki penkių kilometrų vamzdyno per dieną. Jei tikėtina, kad įmonei bus taikomos sankcijos ir ji atsisakys statyti, tuomet procesas vėluos maždaug tris mėnesius", — sakė Aleksejus Zubecas.

  Be to, pasak jo, jau gautas leidimas vykdyti vamzdžių klojimo darbus Rusijos bendrovei, kuri šiuo atveju yra atsarginis variantas statant "Nord Stream-2".

  "Nord Stream-2" operatorius jau yra gavęs Vokietijos vyriausybės patikinimą, kad Rusijos vamzdynui, kuris bus priverstas persikelti į Baltiją iš Nachodkos, bus suteikta galimybė dirbti ir žiemą, ir šis darbas nebus kenksmingas ekologijai. Tai yra, bet kokiomis aplinkybėmis iki kitų metų vidurio sistema bus pastatyta (pesimistiškiausias variantas — rudeniop), o dujotiekis bus pradėtas eksploatuoti", — sakė Aleksejus Zubecas.

  Jis taip pat įsitikinęs, kad nepaisant didelio JAV spaudimo šiam projektui, amerikiečiai nepasieks savo tikslo — įpiršti europiečiams savo suskystintas dujas.

  "Atsižvelgiant į tai, kad Rusijai pavyko susitarti dėl tranzito su Ukraina ir perkelti tranzito riziką į "Naftogaz", o ten rezervuotos didelės tiekimo apimtys, tai garantuoja "Gazprom" palankias sąlygas dujų rinkoje 2020 metais. Ir, gali būti, kad 2019 metais iš Rusijos į Europos rinką pristatytų dujų rekordas padidės... Amerikiečiai norėtų pakeisti prarastus Ukrainos tranzito ir "Nord Stream-2" pajėgumus, tačiau šiandien susiklosčiusioje situacijoje "Gazprom" išlaikys pozicijas ir Vakarų Europoje", — apibendrino ekspertas.

  Gruodžio 20 dieną JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame visų pirma numatytos sankcijos dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream".

  JAV pareikalavo, kad dujotiekį tiesiančios įmonės nedelsdamos nutrauktų statybas. "Allseas", užsiimanti "Nord Stream-2" vamzdžių klojimu, jau sustabdė darbą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Dar šia tema

  Lavrovas pažadėjo atsaką į JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  RF tarybos pirmininkė sankcijas dėl "Nord Stream-2" pavadino absurdo apoteoze
  Rusijos energetikos ministras: JAV sankcijos nenutrauks "Nord Stream-2" statybų
  Vokietijos žiniasklaida pirmauja pagal publikacijų apie "Nord Stream-2" skaičių
  Tegai:
  Nord Stream-2, dujotiekis

  Svarbiausios temos