07:49 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (331)

  Anot JAV leidinio, šios sankcijos prieš dujotiekio statybas yra per silpnos bei pavėluotos ir jos nepatiks net Rusijos priešininkams

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Amerikiečių leidinys "Forbes" mano, kad sankcijos prieš projektą "Nord Stream-2" netrukdys tiesti dujotiekio.

  Leidinyje pažymima, kad JAV pavėlavo vieneriais metais įvesti ribojamąsias priemones dujotiekiui.

  "Nord Stream-2" visada buvo antausis Ukrainai", — rašoma straipsnyje.

  Kartu leidinys atkreipia dėmesį į tai, kad Ukrainai sugrįžus į energijos rinką kaip dujų tranzito šaliai, JAV praras vieną iš savo argumentų prieš Rusijos dujų importą, ir tada joms bus sunkiau prastumti savo SGD tiekimą į Europą.

  "Šios sankcijos yra per silpnos ir pavėluotos. Net Rusijos priešininkams jos nepatiks", — mano straipsnio autoriai.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas. Gruodžio pabaigoje JAV finansų ministerija paskelbė apie  sankcijų dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" įsigaliojimą. Vašingtonas pareikalavo, kad bendrovės, kurios tiesia dujotiekius, nedelsiant nutrauktų statybas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Be to, ES vadovai pasmerkė JAV ribojančių priemonių įvedimą prieš projektą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas. Anksčiau ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas išreiškė įsitikinimą, kad "Nord Stream-2" bus baigtas statyti nepaisant sankcijų. Pasak Energetikos ministerijos vadovo Aleksandro Novako, projektas bus paleistas iki 2020 metų pabaigos.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (331)

  Dar šia tema

  Vokietijos žiniasklaida pirmauja pagal publikacijų apie "Nord Stream-2" skaičių
  Ekspertas: Vokietija desperatiškai kovoja už Europai pelningą "Nord Stream-2"
  EK vadovė sukritikavo sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  "Allseas" neplanuoja atnaujinti "Nord Stream-2" statybų
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, JAV, Forbes, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos