19:51 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovė pirmą kartą pristatė gamtines dujas Suomijos vartotojams "Balticconector" dujotiekio jungtimi

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis" tapo viena iš pirmųjų žaidėjų konkurencijai atvertoje Suomijos dujų rinkoje, pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  2020 metų sausio 1 dieną bendrovė "Balticconector" dujotiekio jungtimi Suomijos vartotojams pristatė pirmuosius gamtinių dujų kiekius.

  Bendrovė jau yra pasirašiusi dujų tiekimo sutartį su keliais stambiais Suomijos verslo klientais.

  Pirmą 2020 metų dieną pradėtas eksploatuoti 150 km ilgio "Balticconector" dujotiekis sujungė Suomijos ir Baltijos šalių dujų perdavimo sistemas.

  "Ignitis" valdybos narys, atsakingas už verslo klientus ir tarptautinę plėtrą, Haroldas Nausėda pažymėjo, kad "Ignitis" siūlomos dujų kainos yra susietos su Europos dujų biržų kainų indeksais, o jų kainas nulemia rinkos dėsniai.

  "Ignitis" didžiausiems Suomijos dujų vartotojams siūlo ir nestandartinius individualius dujų tiekimo sprendimus. Skaičiuojama, kad dėl to tiekiamos dujos mūsų klientams Suomijoje gali būti iki penktadalio pigesnės, nei buvo iki rinkos monopolio panaikinimo šalyje", — paaiškino jis.

  "Ignitis" specialistai aktyviai dalyvavo diskusijose ir konsultacijose Suomijoje dėl pasiruošimo dujų rinkos liberalizavimui ir jį reglamentuojančios teisinės bazės kūrimo.

  Liberalizuoti savo dujų rinką 2020 metų Suomija turėjo dėl pasibaigusio pereinamojo laikotarpio ES trečiojo energetikos paketo sąlygų įgyvendinimui dujų tiekimo sektoriuje. Šis teisės aktas reikalauja atskirti dujų ir elektros perdavimo tinklų veiklą nuo energijos gamybos ir tiekimo veiklų.  

  "Balticconnector" statybos prasidėjo 2018 metų rudenį. Bendros "Balticconnector" projekto išlaidos siekė 300 milijonų eurų. Daugiau nei du trečdaliai sumos buvo gauta iš Europos Sąjungos biudžeto.

  Šiuo metu tiek Suomija, tiek Estija patenkina beveik visus savo dujų poreikius pasitelkdamos Rusijos "Gazprom", sudariusios ilgalaikes sutartis su korporacija arba neseniai pirkę dujų partijas aukcionuose.

  Dar šia tema

  Spalį mažėjo importuotų prekių kainos
  Bulgarija pradėjo gauti rusiškas dujas dujotiekiu "Turkish Stream"
  Lietuvą pasiekė paskutinis šiais metais krovinys su Rusijos SGD
  Tegai:
  gamtinės dujos, Lietuva, Suomija

  Svarbiausios temos