04:23 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dujovežis "Arctic Voyager" į Lietuvą atvyko iš Norvegijos Melkojos uosto, kur įsikūrusi "Equinor" gamykla

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Pirmasis šiais metais suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys atkeliavo į Klaipėdą. Tai patvirtina laivų sekimo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.  

  Tanklaivis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  "Arctic Voyager" antradienį į Lietuvą atvyko iš Norvegijos Melkojos uosto, kur įsikūrusi "Equinor" gamykla.

  Anot SGD terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta", tanklaivis turėtų pristatyti apie 138 tūkstančius kubinių metrų degalų.

  Naujaisiais dujų metais Lietuva jau yra gavusi daugiau nei dešimtį krovinių su rusiškomis SGD. Paprastai į šalį atkeliauja mažos iki dešimties tūkstančių kubinių metrų dujų partijos.

  Likusią SGD dalį Lietuva gauna iš Norvegijos. Taip pat gruodžio pabaigoje buvo atvežta viena siunta iš JAV. Prieš tai paskutinį kartą Amerikos SGD į Lietuvą buvo pristatytos 2017 metais.

  SGD terminalo Klaipėdoje paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex".

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Lietuva ir kiti Vašingtono satelitai statė suskystintų gamtinių dujų terminalus amerikiečiams, tačiau dėl to šios šalys perka rusiškas pigesnes dujas, o Rusijos įtaka Europos dujų rinkai dėl suskystintų gamtinių dujų faktoriaus nemažėjo, kaip buvo tikėtasi JAV, priešingai, tik padidėjo.

  Anot analitiko, Vašingtonas negalės pakenkti Maskvos pozicijai Europos energetikos rinkoje.

  SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, argumentuodama tuo, kad terminalas bus naudingas ateityje.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusijos SGD laimi konkurencinę kovą net Lietuvoje
  "Kriuksintys JAV satelitai" pirmenybę teikia Rusijos SGD, rašo ekspertas
  Į Lietuvą atvyko tanklaivis su JAV SGD
  Lietuvą pasiekė paskutinis šiais metais krovinys su Rusijos SGD
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Norvegija, Lietuva, SGD

  Svarbiausios temos