18:14 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Didžioji dalis lėšų skiriama darbo užmokesčiui didinti, augs atlyginimai mokytojams, darželių auklėtojams, švietimo pagalbos specialistams, mokyklų bibliotekininkams, kitiems pedagogams

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Šių metų finansavimas švietimui, mokslui ir sportui, palyginti su pernai, didėja 95 mln. eurų, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.

  Didžioji dalis lėšų skiriama darbo užmokesčiui didinti. Augs atlyginimai mokytojams, darželių auklėtojams, švietimo pagalbos specialistams, mokyklų bibliotekininkams, kitiems pedagogams. Didėja ir mokyklos skiriama valstybės dotacija bendrajam ugdymui: šiais netais vienam mokiniui vidutiniškai skiriama 1690 Eur. Pernai ši suma siekė 1500 Eur.

  Nuo metų pradžios vidutiniškai 10 procentų didės mokyklų bibliotekininkų atlyginimai.

  Bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo mokytojų pareiginė alga nuo rugsėjo mėnesio bus vidutiniškai 10 proc. didesnė nei 2019 metais.

  Toks pat atlyginimų augimas numatytas ir dėstytojams bei mokslininkams. Iš viso dėstytojų ir mokslininkų atlyginimų didėjimas per 2018–2020 metus sudarys 50 proc. Nustatant dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimus, aukštosiose mokyklose nėra taikoma vieninga pareiginės algos koeficientų nustatymo schema. 

  Be to, susilygins pedagogų, dirbančių pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, ir bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimai. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams jie bus daugiau kaip 30 proc. didesni, negu yra dabar. Preliminariais skaičiavimais, algos ikimokyklinio ugdymo pedagogams vidutiniškai didės apie 300 Eur į rankas (apie 500 Eur iki mokesčių).

  Specialiųjų pedagogų atlyginimai bus didesni vidutiniškai 6,4 proc., psichologų ir socialinių pedagogų — beveik 4 proc. Darbo užmokestis išaugs dėl to, kad nuo sausio panaikinus dabar jiems taikomus pareiginių algų koeficientų intervalus, bus palikti tik maksimalūs koeficientai.

  Mokyklų vadovų atlyginimai bus vidutiniškai 1,73 proc. didesni nei 2019 metais.

  Valstybės biudžeto asignavimai švietimui, mokslui ir sportui iš viso kitąmet sudaro 1,6 milijardų eurų. Susumavus ir valstybės, ir savivaldybių biudžetų asignavimus, bendras švietimo biudžetas 2020 metais didėja 149 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Biudžete pinigų mokytojams nėra. Yra visureigiams
  Naujame biudžeto projekte papildomai lėšų skiriama mokytojų bei medikų atlyginimams
  Profsąjunga įvertino mokytojų atlyginimų augimą Lietuvoje
  Tegai:
  mokytojai, darbo užmokestis

  Svarbiausios temos