15:46 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (316)

  Skaičiuojama, kad reikalingos analizės rengimas užtruks šešis mėnesius, o darbų kaina sieks 54,45 tūkst. eurų

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Kauno technologijos universitetas (KTU) atliks tyrimą, kaip techniškai apriboti elektros energijos srautą į Lietuvą iš Baltarusijos AE, rašo Sputnik Latvija.

  Universitetas pasirašė sutartį su Lietuvos energetikos operatoriumi "Litgrid". Skaičiuojama, kad tyrimas užtruks šešis mėnesius, o darbų kaina sieks 54,45 tūkstančio eurų.

  "Studijos tikslas yra išnagrinėjus visas galimas technines ir komercines alternatyvas ir jų kombinacijas, nustatyti ribinę "Litgrid" priimtiną alternatyvą, kuri leistų maksimaliai fiziškai ir komerciškai riboti baltarusiškos elektros patekimą į Lietuvos elektros perdavimo sistemą bei prekybos rinką", — cituoja agentūra "Litgrid".

  Astravo AE yra statoma netoli Vilniaus, Gardino apskrityje, 50 kilometrų atstumu nuo Lietuvos sostinės, ir tai netenkina Lietuvos, kuri šį objektą laiko "grėsme" nacionaliniam saugumui. Lietuvos valdžia nuolat priešinasi projektui ir reiškia pretenzijas Minskui.

  Seimas įstatymų lygmeniu uždraudė importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kuriose yra "nesaugios" atominės elektrinės. Gruodį buvo patvirtintos papildomos priemonės, kurios valstybės įstaigoms suteiks papildomų galimybių, siekiant išvengti "nesaugios" elektros patekimo į Lietuvą.

  Tuo pat metu kai kurie Lietuvos politikai ir ekspertai pripažįsta, kad Baltarusijos elektra vis tiek gali patekti į šalį per Latviją ir Estiją iš Rusijos.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (316)

  Dar šia tema

  Nausėda pasirašė pataisas dėl Astravo AE elektros blokavimo
  Nausėdos užsispyrimas veda Lietuvą link energijos kolapso
  Ekspertas: Lietuva negalės atsikratyti energijos iš Astravo AE dėl Latvijos
  Tegai:
  Kauno technologijos universitetas (KTU), Astravo AE

  Svarbiausios temos