01:19 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (354)

  Lietuvos vadovybės bandymai apriboti elektros energiją iš Astravo AE turėtų būti suvokiami tik kaip politinis demaršas, mano ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Atskirti bet kokių srovių parametrų, perduodamų iš skirtingų tipų elektrinių, beveik neįmanoma, interviu Sputnik Lietuva sakė branduolinės energetikos ekspertas, mokslinių tyrimų ir pilietinių iniciatyvų plėtros fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas.

  "Net jei kiekvienas generatorius turi tam tikrų ypatumų didelių sistemų fone, veikiančių esant aukštai įtampai, visi šie ploni generatorių atspaudai tampa vidutiniais. <…> Atitinkamai, Lietuva, Latvija, Estija matys tik elektros srautus į jų elektros sistemą. Jie gali arba visiškai atsisakyti — tokius planus jie jau ne kartą yra iškėlę, bet paaiškėjo, kad iš BRELL galima išeiti, tačiau nuosavos energijos generavimo Baltijos šalyse nepakanka net jų pramonės poreikiams tenkinti", — pareiškė jis.

  Ekspertas pažymėjo, kad daugelis Baltijos šalių gyventojų išvyko į kitas ES šalis, o Baltijos šalių vadovybė buvo priversta pirkti brangią elektrą iš Skandinavijos šalių.

  "Aš manau, kad tai yra konvulsijos, nes apskritai požiūris į branduolinę energiją taip pat keičiasi ir ES požiūris į atominę energiją. Dabar ji beveik be anglies, kaip saulės ir vėjo, bet net ir ES anaiptol nėra vienybės dėl atsitraukimo nuo branduolinės energijos. Todėl, be abejo, nereikia čia savęs apgaudinėti — tai iš tikrųjų yra išskirtinai politinis Baltijos šalių demaršas, neturintis nieko bendra nei su ekonomika, nei su ekologija, o juo labiau su kintamos srovės sinusoide", — apibendrino Anpilogovas.

  Kauno technologijos universitetas (KTU) atliks tyrimą, kaip techniškai apriboti elektros energijos srautą į Lietuvą iš Baltarusijos AE.

  Universitetas pasirašė sutartį su Lietuvos energetikos operatoriumi "Litgrid". Skaičiuojama, kad tyrimas užtruks šešis mėnesius, o darbų kaina sieks 54,45 tūkstančio eurų.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (354)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva negalės atsikratyti energijos iš Astravo AE dėl Latvijos
  Linkevičius: Lietuvos pozicija dėl Astravo AE neturi būti pernelyg radikali
  Spjauti ir pamiršti. Lietuva suprato Astravo AE klausimo baisumą
  Tegai:
  Astravo AE, Lietuva

  Svarbiausios temos