04:51 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (316)

  Civilinės saugos departamentas paskaičiavo, kiek galėtų kainuoti visas priemonių kompleksas, siekiant užkirsti kelią galimai "grėsmei"

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Priemonių rinkinys, skirtas pasirengti galimai Astravo AE avarijai, gali kainuoti apie milijardą eurų, rašo TASS su nuoroda į Lietuvos vidaus reikalų ministerijos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos skyriaus viršininką Edgarą Gedą.

  Geda teigė, kad, preliminariais skaičiavimais, tai gali kainuoti apie 600 milijonų eurų, tačiau "atsižvelgiant į įvairius poreikius", numatoma bendra suma gali siekti milijardas eurų.

  Pakoreguota suma bus žinoma iki 2020 metų liepos mėnesio. Pasak Gedos, departamentas skelbs pasirengimo avarijai priemonių rengimo konkursą. Šiam projektui numatyta 344,6 tūkst. eurų suma, iš kurios 327,4 tūkst. eurų — Europos Sąjungos pinigai.

  Padėtis aplink Astravo AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus. Objektui pasirinkta vieta netenkina Lietuvos, kuri ją laiko nesaugia, o pati stotis, valdžios atstovų nuomone, "kelia grėsmę" nacionaliniam saugumui.

  Vilnius tikisi, kad Latvija ir Estija parems šalį kovoje su Astravo AE. Prezidentas Gitanas Nausėda ragino kolegas susiburti ir susitarti dėl bendros pozicijos.

  Tačiau kaimyninės Baltijos šalys nepritaria šiai nuomonei. Latvija nepalaiko Baltarusijos elektros energijos blokavimo, nes, jos manymu, tai gali sukelti energijos trūkumo riziką kitoms Baltijos šalims.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (316)

  Dar šia tema

  KTU spręs energijos importo iš Astravo AE ribojimo klausimą
  Spjauti ir pamiršti. Lietuva suprato Astravo AE klausimo baisumą
  Tegai:
  grėsmė, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos