10:07 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel pabrėžė, kad projektą visiškai įteisina nauji Europos Sąjungos įstatymai

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad reikia užbaigti "Nord Stream-2" projektą, praneša RIA Novosti.

  Taip ji kalbėjo po derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

  Anot Merkel, "Nord Stream-2" projektas yra visiškai įteisintas naujais Europos teisės aktais.

  Putinas savo ruožtu teigė vertinantis atsakingą Berlyno poziciją remiant šį projektą.

  Derybų metu abiejų šalių vadovai pažymėjo teigiamą susitarimų, kuriuos "Gazprom" pasiekė su Ukrainos partneriais dėl dujų tranzito, pobūdį.

  Rusijos vadovas taip pat teigė, kad "Nord Stream-2" galėtų būti baigtas tiesti iki 2020 metų pabaigos arba iki 2021 metų pirmojo ketvirčio.

  Встреча президента РФ В. Путина с канцлером Германии А. Меркель
  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime su Vokietijos kanclere Angela Merkel

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame visų pirma numatytos ribojamosios priemonės dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream". Vašingtonas pareikalavo, kad "Nord Stream-2" statybose dalyvaujančios įmonės pasitrauktų iš projekto, grasindamos sankcijomis. "Allseas", užsiėmusi giliavandenių vamzdžių klojimu, iškart paskelbė apie darbų sustabdymą.

  Po to Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas pareiškė, kad "Nord Stream-2" gali būti baigtas tiesti pasitelkiant Rusijos laivą "Akademik Čersky".

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jie bus nutiesti per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines ir teritorines zonas.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ne kartą pareiškė, kad Rusija vamzdyną vertina tik kaip ekonominį projektą. Maskva ragina jo nesuvokti kaip įtakos įrankio. "Nord Stream-2" statybą aktyviai remia Vokietija, Austrija ir Norvegija.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Putinas ir Merkel pasikalbėjo telefonu: aptarė "Nord Stream-2" ir Ukrainą
  Merkel Naujųjų metų kalboje papasakojo apie klimato kaitos problemą
  Kremliuje vyksta Putino ir Merkel derybos
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Angela Merkel, Vladimiras Putinas, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos