15:42 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau į Lietuvą atvyko pirmasis per naujuosius metus suskystintų gamtinių dujų krovinys iš Norvegijos

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Pirmasis šiais metais SGD krovinys iš Vysocko pristatytas į Lietuvą, patvirtina portalo Marinetraffic.com duomenys.

  Pažymima, kad duojovežis "Coral Favia" iš Vysocko išvyko ankstų sausio 6 dienos rytą ir praėjusį šeštadienį, apie 22:16, atplaukė į Klaipėdos uostą. Vysocke įsikūrusi Rusijos dujų bendrovės "Novatek" gamykla.

  Atvykusio tanklaivio talpa yra apie dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų. Šiuo metu jis yra prišvartuotas prie Klaipėdos uosto.

  Anksčiau į Lietuvą atkeliavo pirmasis SGD krovinys iš Norvegijos Melkojos uosto, kur įsikūrusi "Equinor" gamykla.

  Naujaisiais dujų metais Lietuva jau yra gavusi daugiau nei dešimtį krovinių su rusiškomis SGD. Paprastai į šalį atkeliauja mažos iki dešimties tūkstančių kubinių metrų dujų partijos.

  SGD terminalo Klaipėdoje paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex".

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Lietuva pastatė SGD terminalą, nes siekė priiminėti JAV dujas. Tačiau nuo 2017 metų iki praėjusių metų pabaigos į Lietuvą atvyko tik vienas laivas su amerikiečių suskystintu kuru.

  Siekdamas atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio, Vilnius Klaipėdoje pastatė nuosavą suskystintų gamtinių dujų terminalą. "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų už terminalo išlaikymą. Todėl Lietuva nusprendė išpirkti terminalą.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  "Kriuksintys JAV satelitai" pirmenybę teikia Rusijos SGD, rašo ekspertas
  Į Lietuvą atvyko tanklaivis su JAV SGD
  Baltijos šalys ir Ukraina vardan kovos su Rusija pribaigs žmones mokesčiais
  Lietuvą pasiekė paskutinis šiais metais krovinys su Rusijos SGD
  Lietuva į Baltijos šalis transportavo rekordinį dujų kiekį
  Tegai:
  Lietuva, SGD, Rusija

  Svarbiausios temos