03:43 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dujotiekio tiesimo išlaidos be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sieks daugiau kaip 26 milijonus eurų

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Pirmieji Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio (GIPL) vamzdžiai buvo pristatyti į Lietuvą. Apie tai pranešė Lietuvos įmonė "Amber Grid".

  Manoma, kad dujotiekiu dujos bus pradėtos tiekti iki 2021 metų pabaigos.

  Трубы для литовско-польского газопровода
  © Photo : Amber Grid
  Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio GIPL vamzdžiai

  Plieninius vamzdžius tiekia Lenkijos įmonė "Izostal". Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio tiesimo kaina bus 26,4 mln. eurų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

  "Pradedame aktyvų šio net tik Lietuvai, bet ir visoms Baltijos šalims bei Suomijai svarbaus dujotiekio pirmąjį darbų etapą. Jo metu didžiausias pajėgas telkiame nutiesti vamzdyną nuo Jauniūnų iki Alytaus dar iki šių metų pabaigos", — sakė laikinasis "Amber Grid" direktorius Nemunas Biknius.
  Трубы для литовско-польского газопровода GIPL
  © Photo : Amber Grid
  Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio GIPL vamzdžiai

  Vieno vamzdžio svoris yra dvi tonos, jo ilgis siekia 15 metrų, o skersmuo — 700 milimetrų. Manoma, kad bendras dujotiekio ilgis bus 165 kilometrai.

  Pirmieji vamzdžiai GIPL statybai bus saugomi specialioje saugykloje Obeniuose, netoli nuo Elektrėnų.

  Tikimasi, kad suvirinimas prasidės sausio 20 dieną. Šiemet planuojama nutiesti beveik du trečdalius dujotiekio (100 kilometrų iš 165). Be to, per metus bus įrengta daugiau nei dešimt atšakų ir atliktas kompleksinis horizontalus gręžimas po didžiausias Lietuvos upes — Nerį ir Nemuną, tiesiant dujotiekio atkarpas po upėmis.

  Preliminari projekto kaina Lietuvoje yra 112 milijonų eurų. Taip pat bendros GIPL išlaidos yra apie 500 milijonų eurų. Daugiau nei 60 procentų šios sumos skirs Europos Komisija. Be to, tikimasi, kad Latvijos ir Estijos dujų perdavimo sistemų operatoriai investuos į projektą.

  Preliminariais skaičiavimais, metinė dujų transportavimo į Baltijos šalis per GIPL apimtis bus 27 teravatvalandės ir iki 21 teravatvalandės per metus Lenkijos kryptimi.

  Dujotiekis taip pat tiesiamas tikintis, kad Baltijos šalių dujų rinkos taps bendros Europos Sąjungos dujų rinkos dalimi.

  Dar šia tema

  Grėsmė virš "Independence": Lenkijos energetikos planai "smogs" Lietuvai 
  "Amber Grid" pasirašė sutartį su rangovu dėl GIPL statybos
  Tegai:
  dujotiekis, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos