23:54 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Latvijos ministro, Ryga yra pasirengusi įvardyti savo sąlygas, jei Minskas domėsis kuro tiekimu

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Latvija turi visą reikiamą infrastruktūrą naftos tiekimui į Baltarusiją ir iš jos, sakė Latvijos transporto ministras Talis Linkaitis (Tālis Linkaits).

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ginčų dėl naftos ir dujų Minske ir Maskvoje fone ne kartą yra pareiškęs, kad aktyviai ieško alternatyvių kuro tiekimo šaltinių. Paaiškėjo, kad Minskas nagrinėja reversinio naftos siurbimo per dujotiekį "Družba" iš Lenkijos galimybę, taip pat pristatymus per Odesa-Brody dujotiekį iš Ukrainos ir per Lietuvos bei Latvijos uostus. Be to, paminėti naftos tiekimai iš Ukrainos, Lenkijos, Baltijos šalių, Kazachstano ir Azerbaidžano.

  "Techniškai mes turime visą reikiamą infrastruktūrą, kad perpumpuotume naftą per Latviją į Baltarusiją ir atvirkščiai — iš esmės tokia techninė galimybė yra abiem kryptimis. Mums tereikia aptarti technines sąlygas", — RIA Novosti cituoja ministro žodžius.

  Anot jo, jei Baltarusija susidomės, Ryga yra pasirengusi pasiūlyti savo sąlygas. Jis pasiūlė, kad šalies įmonės galėtų gauti Minsko pasiūlymus dėl naftos tranzito per Latviją ir dabar juos svarsto.

  Po susitikimo su Lukašenka Minske Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Latvijos vyriausybė yra suinteresuota organizuoti naftos gabenimą į Baltarusiją iš Latvijos uostų, tačiau tai yra bendrovės susitarimo klausimas.

  Anksčiau šią savaitę Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius interviu Lietuvos žiniasklaidai teigė, kad vyksta dialogas dėl energijos išteklių tiekimo Baltarusijai per Lietuvą ir pabrėžė, kad Vilnius yra pasirengęs bendradarbiauti.

  Tuo tarpu tarp Lietuvos ir Baltarusijos tęsiasi arši kova dėl Baltarusijos atominės elektrinės, kuri statoma Gardino regione, už apytiksliai 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos politikai sistemingai užsipuola Minską, o pernai Seimas priėmė įstatymą, draudžiantį energijos tiekimą iš Baltarusijos AE Lietuvai.

  Dar šia tema

  Geriausia tarp blogiausių: įvardyta Lietuvos vieta galingiausių šalių reitinge
  Baltarusija jau pasirengusi tiesiogiai tiekti elektrą Latvijai
  Nausėda nori, kad Astravas taptų "visos Europos Sąjungos problema"
  Tegai:
  Minskas, Ryga, Latvija

  Svarbiausios temos