14:51 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Maskvos ir Minsko santykiai naftos klausimais bus sureguliuoti naujo susitarimo pasirašymu, mano Tarptautinio finansų centro ekspertas Vladimiras Rožankovskis

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ieško alternatyvių naftos tiekimo maršrutų — tokiu būdu rodo nepasitenkinimą tuo, kad Maskva nustojo siūlyti jo šaliai specialias naftos kainas, sakė Tarptautinio finansų centro ekspertas Vladimiras Rožankovskis interviu Sputnik Lietuva.

  Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas per savo vizitą į Baltarusiją pareiškė, kad Latvija yra suinteresuota organizuoti naftos tiekimą į respubliką per savo uostus ir kad tai yra realūs pinigai Latvijai, rašo Sputnik Latvija.

  Anot jo, buvo aptarta ir kita galimybė — naftos importas iš įvairių šalių per Latviją į Baltarusiją.

  Ekspertas Vladimiras Rožankovskis papasakojo, kad galų gale kuras į Baltarusiją atkeliaus iš šalių, kuriose jis gaminamas.

  "Aš manau, kad visų šių dalykų tikslas yra tas, kad naftą ketinama tiekti kone iš Kinijos ar Kazachstano. Jis [tikslas] yra skirtas parodyti [Baltarusijos prezidento Aleksandro] Lukašenkos nepasitenkinimą tuo, kad Maskva nustojo siūlyti kaimyninei broliškai respublikai specialias kainas. Manau, kad viskas baigsis taika. Tokiu būdu nafta bus tiekiama iš šalių, kuriose ji gaminama, o ne iš šalių, kuriose ji negaminama. Viskas visada baigdavosi pagal vieną scenarijų: buvo pasirašytos naujos sutartys su nuolaidomis, minimaliomis nuolaidomis ar be jokių nuolaidų", — sakė ekspertas.

  Anot jo, transatlantinės išlaidos suskystintoms gamtinėms dujoms yra per didelės, kad Baltarusija galėtų šias dujas naudoti kaip ūkio reguliavimo būdą.

  "Nafta gaminama Rusijoje, Latvijoje gaminami skanūs pieno produktai ir kiti daiktai, atitinkamai, Baltarusijoje jie taip pat gaminami, Vokietijoje geri automobiliai, Kazachstane geri kviečiai auginami. Tai yra, kas gaminama šalyse, tą šalis eksportuos. Ta pati istorija su suskystintomis gamtinėmis dujomis, kurios turėtų būti pristatomos į terminalus, į tą patį Gdanską. Viskas gerai — JAV gamina daug suskystintų gamtinių dujų. Tačiau kai tik pradedame skaičiuoti transatlantines krovinių draudimo, suskystinimo išlaidas, mes gauname vieną dalyką — taip, tai įmanoma, bet tai brangu. Ar Baltarusija yra pasirengusi mokėti daugiau už naftą, kurią gaus reversiniu būdu iš Europos? Tam tikrą laiką, galbūt, taip. Bet kaip ūkio valdymo būdas, aš labai abejoju, kad tai truks net vienerius metus", — pareiškė ekspertas.

  Dar šia tema

  Baltarusija ieško alternatyvos rusiškai naftai Baltijos šalyse
  Linkevičius: panika dėl Astravo AE gali pakenkti investicijoms Lietuvoje
  Ekspertas: Latvija pamėgins "atmušti" Baltarusiją iš Lietuvos
  Latvija nori draugauti su Baltarusija — o Lietuva?
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija, nafta, Latvija, Baltarusija

  Svarbiausios temos