06:14 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ir Ukrainos bendradarbiavimo protokolas dėl dujų tiekimo, pasirašytas gruodžio 20 dieną, visų pirma numato teisinį konfliktų sureguliavimą

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. "Gazprom" paskelbė, kad nuimtas areštas ir laikinosios turto įšaldymo priemonės pagal "Naftogaz" ieškinius Anglijoje, Velse, Nyderlanduose ir Liuksemburge, praneša RIA Novosti.

  Rusijos ir Ukrainos bendradarbiavimo protokolas dėl dujų tiekimo, pasirašytas gruodžio 20 dieną, visų pirma numato teisinį konfliktų sureguliavimą. Šalys susitarė atšaukti "Gazprom" turto areštą.

  Anksčiau "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas teigė, kad jei įmonė nuspręs pirkti "mėlynąjį kurą" iš "Gazprom", tam reikės specialaus vyriausybės leidimo. Jis pažymėjo, kad niekas netrukdo Rusijos įmonei siūlyti "Naftogaz" dujų kainą ir konkuruoti su kitais tiekėjais.

  Gruodžio pabaigoje Rusija ir Ukraina pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą tęstinį paketą, įskaitant penkerių metų tranzito sutartį, pagal kurią "Gazprom" garantuoja, kad pirmaisiais metais bus pumpuojama 65 milijardai kubinių metrų dujų, o per kitus ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų. Sandoris užtikrino dujų tranzito tęsimą nuo sausio 1 dienos, pasibaigus ankstesnei sutarčiai.

  Dar šia tema

  Porošenkos partija susitarime su "Gazprom" įžvelgia grėsmę nacionaliniam saugumui
  "Gazprom" sumokėjo "Naftogaz" 2,9 milijardo dolerių
  "Naftogaz" vadovas ne itin patenkintas susitarimu su "Gazprom"

  Svarbiausios temos