10:32 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kroviniai gabenami iš Klaipėdos uosto į naftos perdirbimo gamyklą, žaliavos tranzito kaina nenurodoma

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" Baltarusijai pristatys norvegiškos naftos partiją. Apie tai pranešė TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Kroviniai bus pristatyti iš Klaipėdos uosto į naftos perdirbimo gamyklą. Žaliavų gabenimo kaina nenurodoma. Bendrovė "Belneftechim" teigė, kad Minskas įsigijo 80 tūkstančių tonų kuro.

  Kaip anksčiau teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilnius ir Minskas derasi dėl energijos tiekimo Baltarusijai per Lietuvą. Anot Lietuvos ministro, Baltarusijai tiekimo diversifikacija svarbi "tiek dėl praktinių, tiek dėl politinių aspektų". Linkevičius mano, kad tai galėtų sumažinti kaimyninės šalies priklausomybę nuo "rytinės kaimynės" naftos tiekimo.

  Sausio 1 dieną Rusija dėl kainų skirtumų nutraukė naftos tiekimą Baltarusijai, tačiau po kelių dienų jie atsinaujino. "Belneftechim" paskelbė sudariusi pirmąją sutartį su Rusijos naftos kompanija be didesnės kainos. Kol kas kalbama ne apie metinį susitarimą.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad nesusitarus dėl kuro tiekimo iš Rusijos, Minskas gali reversiniu būdu pumpuoti naftą per Lenkiją magistraliniu vamzdynu "Družba" arba gabenti ją per Baltijos uostus.

  Baltarusijos pirmasis ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Krutojus pažymėjo, kad Minskas ieško alternatyvių naftos tiekimo galimybių Baltijos šalyse.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva teigė Tarptautinio finansų centro ekspertas Vladimiras Rožankovskis, reversinis naftos tiekimas per Baltijos šalis Baltarusijai kainuos brangiau.

  Dar šia tema

  Baltarusija ieško alternatyvos rusiškai naftai Baltijos šalyse
  Rusijos energetikos ministras pakomentavo naftos tranzito per Baltarusiją situaciją
  Kad aplenktų Lietuvą: Latvija veržiasi pumpuoti naftą į Baltarusiją
  Tegai:
  tranzitas, nafta, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos