14:31 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos degalai yra pigesni nei norvegų, o Baltarusijos valdžia neturi pakankamai lėšų ilgai "apgulčiai", mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuva galės šiek tiek uždirbti iš norvegiškos naftos partijos pristatymų Baltarusijai, tačiau tai netruks ilgai, nes tokia schema Minskui yra per brangi, sakė vyriausiasis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Jie perka norvegišką naftą. Ji akivaizdžiai yra brangesnė nei Rusijos nafta. Nes jie perka pasaulinėmis kainomis, o Rusija, net ir vykdydama mokestinį manevrą, jas parduoda su maždaug dešimties dolerių nuolaida už barelį. <...> Antra, baltarusiai mokės už perkrovimą Klaipėdoje... Šiuo atžvilgiu Lietuva gali džiaugtis, nes gaus pinigų už perkrovimą, už naftos tiekimą geležinkeliu. Vis dėlto kyla klausimas, kiek laiko ši schema tęsis", — pažymėjo Juškovas.

  Ekspertas pabrėžė, kad net jei Rusijos Federacija pardavinėtų naftą pasaulinėmis kainomis, ji Baltarusijai būtų kainavusi daug pigiau nei žaliavos iš bet kurio kito tiekėjo.

  "Aš manau, kad Lietuva gali uždirbti šiek tiek pinigų. Daug metų užsidirbti iš to ji negalės. Aš manau, kad visgi nepavyks. Nes, jei žiūrėsime iš ekonominės perspektyvos, net Rusijos nafta pasaulinėmis kainomis vis tiek bus naudingesnė nei bet kurio kito tiekėjo", — apibendrino Juškovas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" Baltarusijai pristatys norvegiškos naftos partiją.

  Žaliavų gabenimo kaina nenurodoma. Bendrovė "Belneftechim" teigė, kad Minskas įsigijo 80 tūkstančių tonų kuro.

  Dar šia tema

  Rusijos energetikos ministras pakomentavo naftos tranzito per Baltarusiją situaciją
  Baltarusija ieško alternatyvos rusiškai naftai Baltijos šalyse
  Ekspertas: reversinis naftos tiekimas per Latviją Baltarusijai brangiai apsieis
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, nafta, Rusija

  Svarbiausios temos