13:59 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Apklausos rezultatai taip pat atskleidė šalyje vyraujančias socialinės atskirties tendencijas

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Dauguma lietuvių (61 proc.) mano, kad šalies ekonominė padėtis pastaruoju metu pablogėjo, praneša "RuBaltic.ru" su nuoroda į "TASS".

  Praėjusių metų lapkritį 4 proc. daugiau respondentų optimistiškiau įvertino situaciją, o dar metais anksčiau — 8 proc. Dabar teigiamai šalies ekonominę padėtį vertina 36 proc. lietuvių.

  Dar 3 proc. respondentų neturėjo nuomonės šia tema.

  Apklausos duomenimis, apie pablogėjusią ekonominę situaciją Lietuvoje dažniausiai kalba vyresni nei 50 metų gyventojai, gyvenantys regionuose ir kaimuose, turintys vidurinį ir žemesnį nei vidurinį išsilavinimą, pensininkai, namų šeimininkės ir tautinių mažumų atstovai. Teigiamą nuomonę išreiškė jaunimas iki 30 metų, piliečiai su aukštuoju išsilavinimu, specialistai ir valstybės tarnautojai.

  Be to, apklausa taip pat atskleidė šalyje vyraujančias socialinės atskirties tendencijas.

  Praėjusią savaitę Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Lietuvoje socialinės atskirties rodikliai yra vieni iš blogiausių visoje Europos Sąjungoje. Jis tai susiejo su įstojimu į ES. Nausėdos teigimu, socialinė politika Lietuvoje patyrė "visišką fiasko".

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas, Naujosios visuomenės instituto Politinių ekonominių studijų centro vadovas Vasilijus Koltašovas pažymėjo, kad Vilnius iš pat pradžių buvo pasmerktas pražūtingiems rezultatams ES, o respublika pastaraisiais metais praktiškai nesukūrė nieko naujo ir prarado didelę dalį savo darbo jėgos.

  Apklausą atliko "Baltijos tyrimai" gruodžio 10–21 dienomis. Joje dalyvavo daugiau nei tūkstantis 18 metų ir vyresnių Lietuvos piliečių.

  Dar šia tema

  Lietuva tapo antilydere ES pagal nedarbo lygio augimą
  Lietuviai įvertino savo finansinę padėtį
  Ekspertas: iš pat pradžių Lietuvos laukė liūdna lemtis ES
  Tegai:
  ekonomika, Lietuva

  Svarbiausios temos