09:16 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad 80 tūkstančių tonų žaliavos bus pervežta "Lietuvos geležinkelių" dukterinės įmonės "LG Cargo" krovininių traukinių cisternomis

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Baltarusijos nupirktas norvegiškos naftos krovinys bus pristatytas į "Naftan" perdirbimo gamyklą kitos savaitės pradžioje, pranešė "Belneftechim" atstovas Aleksandras Tiščenka. Apie tai praneša TASS.

  Šiuo metu Klaipėdos uoste vyksta norvegų tanklaivio "Breiviken" iškrovimas.

  Tikimasi, kad 80 tūkst. tonų žaliavos bus pervežta "Lietuvos geležinkelių" dukterinės įmonės "LG Cargo" krovininių traukinių cisternomis.

  Anksčiau "Klaipėdos nafta" skelbė, kad visa naftos partija bus eksportuota iš naftos terminalo Klaipėdos uosto iki vasario vidurio.

  Į Klaipėdos uostą ketvirtadienio rytą atplaukė tanklaivis, nors buvo manoma, kad jis atvyks trečiadienį. Sutrukdė nepalankios oro sąlygos.

  Nuo šių metų pradžios Rusija nutraukė naftos tiekimą Baltarusijai dėl nesutarimų dėl kainos, tačiau po kelių dienų atnaujino. "Belneftechim" paskelbė sudariusi pirmąją sutartį su Rusijos naftos kompanija be didesnės kainos. Nors kol kas nekalbama apie metinį susitarimą.

  Minskas teigė, kad Baltarusija ieško alternatyvių naftos tiekimo variantų kitose šalyse, įskaitant Baltijos šalis.

  Tuo tarpu ekspertai mano, kad rusiškos naftos pirkimas yra pats pelningiausias variantas Baltarusijai, nes visų kitų tiekėjų žaliavos Minskui kainuos daug brangiau, ypač dėl transportavimo išlaidų.

  Dar šia tema

  Tanklaivis su Baltarusijai skirta nafta įplaukė į Klaipėdos uostą
  Rusija sumažins naftos tiekimą Baltarusijai
  Paaiškėjo Lietuvos tanklaivio su nafta Baltarusijai pakrovimo terminas
  Tegai:
  Lietuva, Norvegija

  Svarbiausios temos