05:36 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak europarlamentaro, artimiausias dešimtmetis bus ekonominės stagnacijos dešimtmetis, jei politikai neišmoks įgyvendinti sisteminių reformų

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Lietuvos atstovas Europos Parlamente, buvęs ministras pirmininkas Andrius Kubilius pranašauja valstybei ekonominės stagnacijos dešimtmetį. Savo samprotavimais politikas pasidalino asmeninėje Facebook paskyroje.

  Kubilius rašo, kad susipažino su Lietuvos banko parengta studija "Lietuvos ekonominės konvergencijos ir darbo rinkos iššūkiai" ir tai padėjo jam "pagaliau pamatyti šviesą tunelio gale".

  "Studija akademiškai išsamiai ir tiksliai parodo, kad artimiausias dešimtmetis (o potencialiai — ir vėlesnis laikotarpis) bus ekonominės stagnacijos dešimtmetis. Jeigu nesikeisime. Ir nurodo kryptis, kur reikalingos esminės permainos — darbo jėga, jos kiekis ir kvalifikacija bei ekonomikos produktyvumas", — rašo Kubilius.

  Anot jo, esminė jo išnagrinėtos studijos žinia yra ta, kad Lietuvai gresia stagnacija, kuri užkirs kelią europietiškai gerovei, nebent šalis išmoks įgyvendinti sistemines reformas.

  Europarlamentaras įsitikinęs, jog minėtas Lietuvos banko tyrimas "turėtų gulti ant kiekvieno politiko ir partijos lyderio stalo", o visuomenė turėtų reikalauti aiškių atsakymų, kas daroma, siekiant išvengti stagnacijos.

  "Ir tokį atsakymą turi duoti ne vien tik politikai, bet žymiai platesnis šalies politinis, visuomeninis, akademinis, verslo elitas, sutardamas ir brėždamas pagrindinius artimiausio dešimtmečio Lietuvos vystymosi tikslus ir kelius, kaip tie tikslai turėtų būti pasiekti. Nes ekonominės stagnacijos išvengsime tik tada, kai atsikratysime įsivyravusios idėjinės stagnacijos, kai rasime būdus, kaip į valstybės politikos kūrybą sugražinti intelektą", — apibendrina politikas.

  Anksčiau Lietuvos bankas pristatė tyrimą, kuriame atskleidė, kad jei Lietuvos ir ES ekonomika augs taip pat, kaip praėjusį dešimtmetį, tai Lietuva gali pasiekti ES vidurkį iki 2042 metų.

  Lietuvos politikai dažnai skelbia apie šalies "sparčiai augančią ekonomiką", tačiau minimalus atlyginimas Lietuvoje yra vienas žemiausių ES. Taip pat kelis dešimtmečius šalį kamuoja demografinė krizė. Darbingi žmonės palieka Lietuvą geresnio gyvenimo ieškodami kitose ES šalyse, kur geresnis pragyvenimo lygis ir didesni atlyginimai.

  Dar šia tema

  Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad šalies ekonominė padėtis pablogėjo
  Lietuvos ekonomikos augimo tempas bus didesnis nei Latvijos ir Estijos
  Politologas: Nausėda Davose turėjo kalbėti apie Lietuvą, o ne Rusiją
  LB prognozė: atlyginimų augimo tempas beveik triskart viršys infliaciją
  Ekspertas: derybos tarp Lietuvos ir Japonijos paprastai baigiasi niekuo
  Tegai:
  Andrius Kubilius, ekonomika, Lietuva

  Svarbiausios temos