17:48 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Briuselis įsitikinęs, kad naujosios Europos šalys gavo pakankamai lėšų iš Europos fondų, kad galėtų vystytis be donorų pagalbos, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Visa Baltijos šalių, įskaitant Latviją, valdžios institucijų veikla sutelkta į tai, kad sugalvotų projektus, su kuriais galima gauti Europos dotacijas, interviu Sputnik Lietuva pasakė politikos analitikas Aleksandras Nosovičius.

  Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Latvijos ekonomikos ministerija parengė Nacionalinio energetikos ir klimato plano 2021–2030 metams projektą, kuriame siūloma skatinti vėjo ir saulės energijos gamybą. Apie tai praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Latvijos žiniasklaidą.

  Projekto tikslas — prisidėti prie klimato požiūriu neutralios ekonomikos plėtros.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad klimato neutralumas Baltijos šalims yra dar vienas desperatiškas bandymas gauti pinigų iš ES esant sąlygoms, kai kasmet mažinamas Europos finansavimas šioms šalims.

  Ekspertas pasakė, kad nuo kito dešimtmečio finansavimas bus mažinamas daug kartų ir labai reikšmingai.

  "Visi Baltijos šalių energetikos projektai, ar tai SGD terminalas, ar vėjo jėgainės, yra tokio pobūdžio projektai. Ir klimato neutralumas nėra išimtis, o tik šio fenomeno patvirtinimas", — pareiškė jis.

  Anot eksperto, iš tikrųjų Latvija negalės gauti pinigų iš ES, nes Briuselis mano, kad naujosios Europos šalys gavo pakankamą Europos finansavimą ir gali vystytis savarankiškai.

  "Taigi, nesvarbu, ką šios šalys siūlys Briuseliui, jei šie pasiūlymai bus lydimi reikalavimų duoti pinigų joms, o ne, atvirkščiai, pasiūlymais įmokėti pinigus į bendrą ES biudžetą, jie bus vienaip ar kitaip atmesti", — padarė išvadą jis.

  Dar šia tema

  Smūgis į nugarą: Suomija atima iš Lietuvos ES pinigus
  Estija tiki, kad ES vis tiek skirs lėšų projektui "Rail Baltica"
  Ekspertas: derybos tarp Lietuvos ir Japonijos paprastai baigiasi niekuo
  Tegai:
  dotacija, ES finansavimas, ES, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos