23:26 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Respublikai apskaičiuotas rodiklis yra šiek tiek daugiau nei keturi procentai. Tarp Baltijos šalių blogiausią rezultatą parodė Estija

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Praėjusiais metais "žaliosios energijos" dalis, kuri ES naudojama transportui, sudarė aštuonis procentus. Tai rodo statistikos agentūros "Eurostatas" duomenys.

  Tarp ES šalių Lietuva užima penktą vietą sąrašo gale su rodikliu maždaug 4,3 procento. Kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje ši vertė yra atitinkamai 6,2 ir 3,3 procento.

  Tuo metu Estija pateko į antilyderių trejetuką kartu su Graikija ir Kipru, kur "žaliosios energijos" dalis sudarė apie 3,8 ir 2,7 procento. Priešingame skalės gale yra Švedija (30), Suomija (15) ir Austrija (9,8).

  Lietuva aktyviai plėtoja alternatyvių energijos šaltinių naudojimą, tačiau, daugelio ekspertų teigimu, neturi išteklių, kurie galėtų visiškai patenkinti šalies elektros energijos poreikius. Be to, ES reikalavimu Lietuva uždarė Ignalinos AE ir pasmerkė save pirkti labai brangią elektrą.

  Kartu su kaimyninėmis Baltijos šalimis Lietuva nori išeiti iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) ir sinchronizuotis su žemyninės Europos tinklais. Be to, Lietuva siekia atsikratyti savo "priklausomybės" nuo Rusijos bendrovės "Gazprom". Tačiau tuo pat metu Lietuva ir toliau slapta superka rusiškas suskystintas gamtines dujas, atvirai neinformuodama apie sutartį su "Novatek", ir didina rusiško kuro tiekimą.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio energetikos rinkų tyrimo centro direktorius Viačeslavas Kulaginas pažymėjo, kad jei Lietuvoje saulės ar vėjo energetika bus naudojama daugiau, tuomet elektros energijos tarifai šalyje didės.

  Dar šia tema

  Lietuvoje pasiūlyta kurti "žaliosios" energijos bendrijas
  Ekspertas: Lietuva aktyviai veikia "žaliosios" energijos srityje dėl ES pinigų
  Lietuva tapo prasčiausia Baltijos šalyse pagal "žaliosios energijos" vartojimą
  Tegai:
  transportas, energetika, reitingas, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos